Turan muhalefete seslendi; “Yolumuza devam edeceğiz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga’da 4-6 yaş çocuklar için Çavuşköy Mahallesi İmam Evi ve Kuran Kursu açıldı.
Açılışa, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder ile davetliler katıldı.

Açılış öncesi konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili gündeme ilişkin yorumlar yaptı.
Muhalefete sert konuştu. Konuşmasında millet için bu yolda ne gerekirse yaptıklarını bundan sonra da yapacaklarını belirten Turan konuşmasına şöyle devam etti;

“Bugün 27 Mayıs, tarihin karanlık günlerinden bir tanesi. Rahmetli Menderes’in, hemşerimiz Fatin Rüştü Zorlu’nun, Hasan Polatkan’ın idamına yol açan, demokrasimize ara verildiği özel bir gün. 62. yıl dönümü. Allah bir daha bu memlekete böyle acılar yaşatmasın. Bir daha demokrasimizin inkıtaya uğradığı süreçler yaşatmasın.Çocukların düşüp kalktığı değil, düşmeden yol yürümek zorunda olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Annelerin babaların eğitimcilerimizin, STK’larımızın çok hassas davranması lazım. O yüzden zaman zaman ülkemizde de inkıtaya uğrasa da, zaman zaman kapatılsa da 28 Şubatlarda darbeler geçse de Kuran kurslarımız bu bölgenin bir gerçeği”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bugün 27 Mayıs, tarihin karanlık günlerinden bir tanesi. Rahmetli Menderes’in, hemşerimiz Fatin Rüştü Zorlu’nun, Hasan Polatkan’ın idamına yol açan, demokrasimize ara verildiği özel bir gün. 62. yıl dönümü. Allah bir daha bu memlekete böyle acılar yaşatmasın. Bir daha demokrasimizin inkıtaya uğradığı süreçler yaşatmasın.” dedi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Bülent Turan aynı zamanda günün anlam ve önemine ilişkin hatırlatma yaparak bugün 27 Mayıs’ın 62. yıl dönümü olduğunu söyledi.

“Bugün 27 Mayıs, tarihin karanlık günlerinden bir tanesi” diyen Turan, “Rahmetli Menderes’in, hemşerimiz Fatin Rüştü Zorlu’nun, Hasan Polatkan’ın idamına yol açan, demokrasimize ara verildiği özel bir gün. 62. yıl dönümü. Allah bir daha bu memlekete böyle acılar yaşatmasın. Bir daha demokrasimizin inkıtaya uğradığı süreçler yaşatmasın. Birileri o günlere özeniyor olabilir. Birileri o günlerde yapılan yanlışları bir daha yapma iddiasında olabilir. Birileri bu memleketin evlatlarına, bu memleketin değerlerini dünyanın dört tarafına haykıran, yurt, bina, kurs inşa eden insanlara ‘kaçacaklar’ diye iftira atabilir. Ne olursa olsun, biz burada doğduk burada öleceğiz.” diye konuştu.

Kimseden korkmadıklarını vurgulayan Turan, “Bize kaçacak diyen kim varsa bu memleketi terk etti zaten. Demirden korkan trene binmez derler. Bizim korkumuz yok. En fazla ne yaparlar? 27 Mayıs’ta yaptıkları gibi Menderes’i iftirayla, yalanla, hakaretle idam edenler ardından idamın ipini, urganını evlatlarından parasını aldılar. Menderes’i idam edenler o yağlı urganın parasını evlatlarından aldılar. Bundan daha ötesi var mı? Bu memlekete, bu millete güveniyoruz. Şairin dediği gibi ‘Toparlanın, gitmiyoruz, buradayız’ kardeşim. Yolumuza devam edeceğiz ‘’ dedi.

Bülent Turan, açılışını gerçekleştirdikleri Kuran Kursu’nun önemine değinerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim küçüklüğümüzde düştüğümüzde babamız elimizden tutar kaldırıldı. Bu kolay bir işti. Üzülürdük korkardık ama yere düşüp kalkmak kolaydı. Fakat bugünün teknolojisinde yanlış yayınlar, hatalı bilgiler, gençlerin geleceğini körelten yaklaşımlar en büyük riskimiz. Çocukların düşüp kalktığı değil, düşmeden yol yürümek zorunda olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Annelerin babaların eğitimcilerimizin, STK’larımızın çok hassas davranması lazım. O yüzden zaman zaman ülkemizde de inkıtaya uğrasa da, zaman zaman kapatılsa da 28 Şubatlarda darbeler geçse de Kuran kurslarımız bu bölgenin bir gerçeği. İnsanımızın tarihiyle, medeniyetiyle, kökleriyle kopmaması lazım. Kuran-ı Kerim öğrenmekten daha kıymetli bir şey olabilir mi?”

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’nun yaptırdığı dua ile kurdele kesilip binanın açılışı gerçekleştirildi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 28/05/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 314 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com