Hırsızlıkla mücadelede 12 gözaltı

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, Çanakkale Merkez ve ilçelerde meydana gelen hırsızlık olaylarının faillerinin yakalanması konusuna yönelik düzenlenen operasyonda, 12 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından basına geçilen bilgilendirmede, “Çanakkale Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğince; Çanakkale İl Merkezi ve ilçelerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının faillerinin tespiti-yakalanması ve hırsızlık olaylarına konu suç eşyalarının bulunmasına yönelik olarak 24.02.2022-24.05.2022 tarihleri arasında teknik ve fiziki takipli yapılan projeli çalışma kapsamında, 28 ayrı olayda suça karıştığı tespit edilen 12 şüpheli şahıs 23.05.2022 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Şahısların ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda: Çalıntı olduğu tespit edilen inşaat malzemeleri, el aletleri, motosiklet, bisiklet vb. çok sayıda malzeme ele geçirilmiş ve tespit edilenler müştekilerine teslim edilmiştir.

Söz konusu aramalar esnasında ayrıca bir miktar bonzai, metamfetamin ve esrar olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ile 3 adet tüfek, 3 adet tabanca ve 58 adet fişek ele geçirilmiştir.

Gözaltılar sonrasında yakalanan 12 şahış; İş Yerinden ve Kurumdan Hırsızlık, Motosiklet Hırsızlığı, Bisiklet ve Elektrikli Bisiklet Hırsızlığı, Açıktan Hırsızlık, Suç Eşyasının Satın Alınması Veya Kabul Edilmesi, Yağma, 6136 SKM, Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak suçları şüphesiyle 27.05.2022 Cuma günü adli makamlara mevcutlu olarak sevk edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 28/05/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 258 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com