Bigalılara 2 müjde birden

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Biga Çavuşköy Mahallesi İmam Evi ve Kuran Kursu’nun açılışına katıldı. Açılışta Bigalılara müjde veren Turan, “KÖYDES’ten geçen hafta itibariyle 39 milyon kaynak gönderildi” dedi. Biga’nın köylerine yapılacak hizmetleri açıkladı. Taş döşemeler ve su sorunun çözüleceğine değinen Turan katılımcılar tarafından alkışlandı.

Açılışa AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder ile çok sayıda davetli katıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konuşmasında, “Bir müjdeyi daha muhtarlarımız varken vermek isterim. İl Genel Meclisi Başkanımız ve genel sekreterimiz aramızda. Bugün önemli bir görevden, ihaleden buraya geldiler.305 köyümüz için 411 bin metrekare taş ihalesi yapıldı. 68 Milyon gibi büyük bir bedeli var. İhaleyi yaptılar ve öyle geldiler. Hukuki süreç içerisinde kesinleşir. Hemen ardından 305 tane köyümüzün göreceksiniz bu yaz içerisinde taş döşemelerine başlanacak. Bir sonraki birkaç ay içerisinde yine benzer bir ihalemiz olacak. Orada da toplam 405 köye ulaşılacak. 510 bin metrekare taş döşenmiş olacak. Buda 81 milyon demek. 600 küsür köyümüz var ve 405 köyümüze bu yaz taş döşemesi yapılmış olacak. Dediğim gibi biz köylerimizin sorunlarını önemsiyoruz, pandemiden dolayı masraflarımızı farklı yerlere kanalize etmiştik. Şimdi tekrar normal usule dönüyoruz” diyerek sözlerine devam etti.

“KÖYDES’ten geçen hafta itibariyle 39 milyon kaynak gönderildi”

Turan Konuşmasının devamında, “Bir diğer müjdemizde KÖYDES’ten geçen hafta itibariyle 39 milyon kaynak gönderildi. Dolayısıyla köylerimizin derdi bizim derdimizdir. Bunları şu yüzden söyledim, dünyanın ekonomik sorunları var. Ülkemize yansıyan sorunlar var ama bir olarak diri olarak bunu aşmak zorundayız. Köyün derdi de memleketin derdi de bizim derdimizdir. Beraber omuz omuza yol yürüğümüz zaman engel yoktur. Bunları yaparken şunu belirtiyorum her türlü hizmet kıymetli taşı da yolu da köprüsü de” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 28/05/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 450 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com