“Şaka gibi ama gerçek bu olay”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün Cevatpaşa Ortaokulu içerisine daha yapımı tamamlanmayan, hatta temeli dahi atılmayan spor salonu için davetiye basılmış ve açılış için çok sayıda katılımcı Çanakkale’ye gelmişti. Çelenklerin gönderildiği ve açılış programı için davetiyelerin basıldığı konu ile ilgili Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu tarafından basın açıklaması yapıldı. Eğitim İş, söz konusu olay ile ilgili “Çok şükür ki artık Çanakkale’de de dilden dile dolaşacak şaka gibi ama gerçek bu olayı uzun bir süre unutmayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Saran Şirketi sahibi Sadettin Saran ile Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, Cevatpaşa Ortaokulu bahçesine yapılacak olan kapalı spor salonu için protokol imzalanmıştı. Saran tarafından Çanakkale’ye anlamlı yatırımın gerçekleşeceği gün için ise geri sayım başlamıştı. Ancak o günden sonra herhangi bir inşaat faaliyeti gerçekleşmedi. Ancak, geçtiğimiz gün söz konusu spor salonu için açılış programı tertip edildi. Daha ortada spor salonu yokken, açılış programı için davetiyelerin basılması ve okula katılımcıların gelmesi ise şaşkınlık yaratmıştı.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi tarafından konuyla ilgili basın açıklamasında bulunuldu.

Yapılan yazılı basın açıklamasında ise “Bundan tam olarak 11 ay önce 21 Haziran 2021 tarihinde Saran Şirketi sahibi Sadettin Saran ile Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Çanakkale Cevatpaşa Ortaokulu’nun bahçesinde kapalı spor salonu yaptırmak için bir protokol imzalanmıştır.

24 Mayıs 2022 tarihinde yani protokolün üzerinden 11 ay geçmiş Saran Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Sadettin Saran tarafından birçok siyasetçi, sanatçı, futbolcu ve bürokrata 24 Mayıs 2022 tarihi içim inşaatı tamamlanan kapalı spor salonu açılışı için davetiye gönderilmiştir.

İşte şaka gibi ama gerçek olan olayda böylece ortaya çıkmıştır.

24 Mayıs 2022 tarihinde Cevatpaşa Ortaokuluna birçok davetli ünlüler tarafından çelenkler gönderilmiş, kutlama mesajları iletilmiş, hatta son model lüks arabalarıyla birçok ünlüde okula açılışa bizzat gelerek katılmışlardır.

Açılışa gelen davetliler okul personeli ve öğrencilerin şaşkın bakışları arasında açılışı yapılacak kapalı spor salonunu ararken maalesef acı gerçek anlaşılmıştır. Meğer bittiği düşünülen ve açılışa hazır olduğu zannedilen kapalı spor salonunun temelinin dahi atılmadığı ortaya çıkmıştır.

Aziz Nesin’lik bu olayı ancak Nasrettin Hoca hikayelerinde veya Karadeniz fıkralarında okuyabiliyorduk. Çok şükür ki artık Çanakkale’de de dilden dile dolaşacak şaka gibi ama gerçek bu olayı uzun bir süre unutmayacaktır.

Eğitim İş olarak soruyoruz. Çanakkale Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü inşaat işlerini böyle mi takip ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde inşaatlardan sorumlu Şube Müdürü ve yetkililer ne iş yapar.

Başta açılışa davet edilenlere karşı İl Milli Eğitim Müdürlüğü veya Çanakkale Valiliği bir özür açıklaması ya da kamuoyuna bilgilendirme yapmayı düşünüyor mu?Yerel ve ulusal basında yer alan bu olay ile ilgili haberlere bakılırsa Çanakkale ilimiz için pek de hoş olmayan bir imaj yaratılmıştır. Çanakkale Valiliği bu olayın kamu sorumluları hakkında da soruşturma açmayı, sorumluları ilçelere sürmeyi düşünüyor mu?

Bu olay gösteriyor ki Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 10 gün öncesine kadar 11 ay önce başlaması ve tamamlanması gereken kendisine bağlı bir okul bahçesine yaptırılacak kapalı spor salonu inşaatından bihaber kalmıştır.

Eğitim İş olarak umut ediyoruz ki diğer okul ve birimlerden haberdar olsunlar. Eğitim İş olarak Çanakkale kamuoyuna saygı ile duyururuz” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 26/05/2022, Perşembe günü yayınlandı, 1205 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com