Resmi açılış yaza

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gökçeada’da inşa edilen Devlet Hastanesi yeni binası hizmet vermeye başladı. Adada kronikleşen bir sorun haline gelen hastane sorununun çözülmesi bekleniyor. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, hastanenin hizmet vermeye başladığını, resmi açılışının ise yazın yapılacağını belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gökçeada Devlet Hastanesi ile ilgili yapmış olduğu bilgilendirmede, “Ülkemizin en büyük adası, deniz turizminin gözdesi ve muhteşem doğasıyla adeta parlayan bir yıldız olan Gökçeada’mızın devlet hastanesi; modern, donanımlı yeni binasında hemşehrilerimize hizmet sunmaya başladı.

Eski binasında 15 yatak kapasitesiyle hizmet veren hastanemiz, artık yeni binasında 21 hasta yatağı ve 1. Basamak Yoğun Bakım Ünitesinde 4 hasta yatağı olmak üzere toplamda 25 hasta yatağı kapasitesiyle hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. İlk defa açılacak yoğun bakım ünitemiz acil durumlarda hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Ayrıca 4+1 hasta yataklı diyaliz ünitesi ve röntgen cihazı da bulunmakta. USG cihazı ve ameliyathane malzemeleri dahil tıbbi cihazların büyük bir kısmı yeni teknoloji ürünleri alınarak hizmete sunuldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm hemşehrilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 26/05/2022, Perşembe günü yayınlandı, 594 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com