İŞKUR’dan anlamlı yarışma

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de yer alan liseler arası “Hayalindeki Sen CV Yarışması” ödül töreni Troya Müzesi’nde düzenlendi. İl genelindeki tüm liselerde ikinci kez düzenlenen yarışma; Çanakkale ilinde öğrenim gören lise öğrencilerinin kariyer planlamalarını yapmaları, gelecekte iş hayatına adım atarken etkili özgeçmiş hazırlayabilmeleri, iş görüşmelerinin olmazsa olmazı olan özgeçmişlerin özgün içerikle oluşturulması amacıyla düzenlendi.

Yarışmanın ödül törenine Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Gençlik Merkezi Müdürü İsmail Hakkı Şenel, Çanakkale SGK İl Müdürü Yardımcısı Bilgehan Ulutaş, Troya Müze Müdür Yardımcısı Sinem Düzgören katılım sağladılar.

GESTAŞ İK Uzmanı Senem Karadeniz, Kale Gıda İK Uzmanı Meryem Demirkol ve Meriç Danışmanlık İK Uzmanı Özge Demir tarafından işe alım mülakatı gerçekleştirildi.

Hayalindeki Sen CV Yarışması Ödül töreni program açılış konuşması Meslek Danışmanı Yasin Sezgin tarafından yapıldıktan sonra; İstek 1915 Çanakkale Okulları Müzik Öğretmeni Ali İhsan Dondurma tarafından müzik dinletisi ile devam etti.

Seçicilerin son derece zorlandığı mülakatlar neticesinde Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Rabia Başhan birinci, İstek 1915 Çanakkale Okulları öğrencisi Enis Ergin ikinci, Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ada Eylül Yetkin üçüncü, Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İbrahim Gürkan Kaya dördüncü İstek 1915 Çanakkale Okulları öğrencisi Ceren Şahin beşinci olmaya hak kazandılar. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Troya Müze Müdür Yardımcısı Sinem Düzgören, Kale Gıda İK Uzmanı Meryem Demirkol ve Meriç Danışmanlık İK Uzmanı Özge Demir tarafından takdim edildi.

İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz törende yaptığı konuşmada; “Hayal kurmaktan çekinmeyin çünkü başarı ancak başarıyı hayal edenlerindir.

Troya Müzesi’nin görkemli mekânında yaptığımız ödül töreni ile bu programımız da taçlanmış oldu. Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü olarak; yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, İK 17 Platformu üyelerine, Çanakkale Valiliği başta olmak üzere paydaşlarımız İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Troya Müzesi Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR personeline katkılarından dolayı şahsım ve Kurumum adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Bu haber 26/05/2022, Perşembe günü yayınlandı, 190 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com