Farkında mısınız?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yüzüncü ( yazı ile 100 )  haftayı geride bırakmanın keyfini yaşıyorum. Hepinize teşekkürler. Yazdıklarım kendimi ilgilendirdiğini sanıyor ve biliyorum.

Son günlerde trafik polisleri olsun normal polisler olsun inanılmaz performans göstermeye başladılar. Şehrin içinde hemen hemen her ana arterde kontrol noktaları oluşturuyorlar. Araç ayrımı yapılmaksızın sürücü yolcu ve araç kontrollerini yapıyorlar. Merak ettiğim acaba ülkede anormal bir durum mu söz konusu. Zaman zaman insanın canını sıkacak kadar sık yapılan polis çevirmeleri nereye kadar devam edecek. İç işleri bakanlığı talimatı olduğu kesin olan bir durum. Trafik kazalarını en aza indirmek için yapığını sanmadığımı söylemek istiyorum. Çünkü hız tespit araçları son günlerde uyarı levhasını yol kenarına koymayı zaman zaman bıraktı. Uygulama kişisel olma ihtimali çok yüksek ya da araç avı tekrar başladı diye yorumluyorum. Talimat ile yapılan bu av nereye kadar devam edecek. Birçok aracın arkasından takip edilip hız sınırlarına uyulup uyulmadığını tespit eden hareketli radarlar her yerdeler. İnsanları zora sokan bu uygulamalara ne zaman son verilecek. Sabahın körü saat 6.30 millet tarlaya işe gidiyor radar yolda uyarı muyarı yok. 3-5 km hız ihlali gitti kazanç. Kim haklı sürücü mü, yaya mı, polis mi? Herkes haklı insanlar sıkıldılar ekonomik zorluklar aile içindeki şiddeti, trafik içindeki sinirlilik hali, polisin agresifliği halkın ki  polis de halkın bir neferi hepimiz kavgaya hazırlandık gibi. Onlarca suçlunun abuk sabuk bir hastalık sorunu yüzünden salınması milletin silahlanması hadiselerin artması polisi harekete geçirmiş olabilir.

Bize düşen sinirlere hakim olmak. Sizlere tavsiyem otomobil sürüşünde sinirlenmeyin Hiç kimseyle ve özellikle polislerle tartışmayın hatta göz göze bile gelmeyim. Gülümsemeye çalışın. Hatta aşırı şımarık bir sırıtma sağlığınıza iyi gelecektir. Kalın sağlıcakla…

 


Bu haber 26/05/2022, Perşembe günü yayınlandı, 426 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com