“Oy artışımız olacağını düşünüyoruz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz gün TÜRGEV ve Ensar Vakfı üzerinden ABD’ye para aktarıldığı iddia etti. AK Parti İl Başkanı Naim Makas ve MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ile röportaj gerçekleştirdik. Başkanlara hem Kılıçdaroğlu’nun iddialarını sorduk hem de alım gücünün düşmesi, artan enflasyon ve ekonomik kriz ile birlikte AK Parti’nin oyu düşüyor mu sorusunu yönelttik. AK Parti İl Başkanı Makas, “Oy kaybedeceğimizi kesinlikle düşünmüyoruz aksine oy artışımız olacağını düşünüyoruz” derken MHP İl Başkanı Yıldırım, “Her yer Kandil her yer direniş diyenlere bu halktan oy çıkmaz” ifadesini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas ve MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ile güncel konular üzerine röportaj gerçekleştirdik. Başkanlar samimi açıklamalar yaparlarken, özellikle Cumhur İttifakı’nın gücü ve oylarının düşmediğinin üzerinde durdular.

“Türkiye siyaseti bunu hak etmiyor”

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Kılıçdaroğlu’nun TÜRGEV ve Ensar Vakfı ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili gazetemize yapmış olduğu açıklamasında, “Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları bizde herhangi bir huzursuzluk yaratacak açıklamalar değil. Biz bundan önce ki süreçlerde de Kılıçdaroğlu’nun yalan ve iftiraya dayalı siyaseti kendi teşkilatına ve altılı masaya nasıl empoze etmeye çalıştığını görüyoruz. Şu konuda üzgünüm Türkiye siyaseti bunu hak etmiyor. Türkiye’de yalan ve iftiralarla dolu onun üzerine bina edilmiş bir siyaseti asla kullanmamalı. Türkiye şu an şahlanmış gidiyor birçok alanda çok güzel yatırımlar yaptı. Bu yatırımları böyle yalanlarla, iftiralarla gölgelemeye çalışmak ne onlara ne Türkiye’ye bir fayda getirmez. Kılıçdaroğlu bence kendi geleceği adına çok yanlış şeyler yapıyor. Bence tarihi hatalar yapmaya devam ediyor.

“Cumhurbaşkanımız yine Cumhurbaşkanı olarak seçilecek”

Biz teşkilatlarımızla, Cumhur ittifakımızla ve Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar arkasındayız. 2023 seçimlerinde AK Parti Ve Cumhur İttifakı yine iktidar olacak. Cumhurbaşkanımız yine Cumhurbaşkanı olarak seçilecek. Kutlu yürüyüşüne devam edecek.

“Ülkemiz çok güçlü bir ülke”

Ülkemiz çok güçlü bir ülke şimdiye kadar bütün sorunların altından kalktı. Bundan sonra da ülkemizi dış politikalarıyla beraber uluslararası arenada çok güçlü bir şekilde izlemeye devam edeceğiz. Yurt dışında çok ciddi yatırımlar oldu” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin oyu düşüyor mu?

“Oy kaybedeceğimizi kesinlikle düşünmüyoruz”

Başkan Makas’a, “Ekonomik kriz, yüksek enflasyon ve alım gücünün düşmesi AK Parti’nin oyunu düşürür mü?” sorusunu yönelttik. Başkan Makas soruya vermiş olduğu cevapta, “Çanakkale genelinde oy kaybedeceğimizi kesinlikle düşünmüyoruz aksine oy artışımız olacağını düşünüyoruz.

Özellikle Ramazan ayında biz hiçbir partiyi sahada görmedik. AK parti ve Cumhur İttifakı sahadaydı insanların nabzını tuttu. Hem ilçe merkezde hem kırsalda aktifti. Enflasyondan bahsediyoruz ama dünyanın durumu ortada. Pandemi ile beraber bir üretim kıtlığı oldu. Toyota Japonya’da bulunan fabrikasını kapatıyorsa, bunun sebebini irdelemek lazım. Uluslararası çapta bir üretim krizi var.

Tüketime dayalı bir dünya toplumu oluştuğu için üretim kısırlığı şartları yükseltiyor. Devletimiz çok güzel önlemler aldı asgari ücrete zam yapıldı. Haziran ayında değerlendirme yapılacaktı. Önemli olan birlik beraberlik halinde olmamızdır. Köylere, kırsala, esnafa uğramayan partinin AK Parti oy kaybedecek demesi, bunlar bol keseden atmalar keşke gidip görseler devlet neler yapıyor oralarda. Biz bunların hepsini görüyoruz şahitlik ediyoruz çözüm üretmeye çalışıyoruz” dedi.

CHP’li belediye başkanları ile ilgili sert açıklama

Başkan Makas, CHP’li belediyeler ile ilgili sert açıklamalarda bulundu ve CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’ı eleştirdi.

“Böyle bir siyasi anlayış yok”

Başkan Makas, “En azından emek veriyoruz. Bunların hepsinin sonucunu bir yıl sonra seçimde göreceğiz. Eline aldığı bir paçavrayla tehditler savuran, iftiralar atan bir lideri Çanakkale gibi bir yerde kendi belediye başkanlarının irtikap suçlarıyla, zimmete geçirmek gibi suçlarla suçlanmasına rağmen, Çanakkale İl Başkanı’nın neden sesi çıkmıyor? Kendi sorularına cevap versinler. Bıraksınlar o paçavralarla gündem oluşturmayı. Öncelikli olarak kamuoyunu bilgilendirsinler. Küçükkuyu’da aynı sorun var.  Çan’da adamın kuzeni ile mide bulandıran ilişkileri basına yansıdı. Partinin il başkanı çıkıp herhangi bir açıklama yapmadı. Kendi belediye başkanına mı sahip çıkmıyorsun? Olayı mı umursamıyorsun? CHP’nin belediye başkanı aynı masada oturduğu adamlarla irtikap suçundan yargılanıyor, sadece kendisi ceza almıyor. Bir davul zurna döndürmedikleri kaldı dışarıda. Ne ceza alana ne ceza almayana hiçbir açıklama yapmadı. Böyle bir siyasi anlayış yok” açıklamasında bulundu.

“ Suyu Bulandırmanın Anlamı Yok ”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz gün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yayınladığı video ile ilgili konuşan MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım,  “Daha dün 5 askerimizi şehit verdik, kendisi çıksın ilk önce yeni kapıdaki “Her yer Kandil her yer direniş” sloganını açıklasın. Tezkereye hayır diyen kendisi, teröristlerle kol kola iş birliği yapan kendisi” açıklamasında bulundu.

“Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ekonomik kriz mevcut”

Daha sonra yaşanan ekonomik sıkıntı ve enflasyonun artmasına da değinen Ali Tuğrul Yıldırım şunları ifade etti; “Şu an sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ekonomik kriz mevcut. Gerek Covid-19 salgını olsun gerek Rusya-Ukrayna savaşı olsun biz dahil bütün ülkeleri etkiledi. Hal böyle olunca da ekonomik olarak sıkıntılar kaçınılmaz oluyor. Ama bilsinler ki ekonomi ne kadar sıkıntıda olursa olsun hükümetimiz de buna yönelik bu vatandaşı korumak birçok proje düşünüyor.

“Her yer Kandil her yer direniş diyenlere bu halktan oy çıkmaz”

Önümüzdeki aylarda asgari ücrete getirilecek zam bile bunun en basit örneği. Ama ekonomik sıkıntıyı da fırsata düşürmeye çalışanlar bilsinler ki meydanlara çıkıp “Her yer Kandil her yer direniş” diyenlere bu halktan oy çıkmaz.”

Tunahan Ünsal


Bu haber 25/05/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 230 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com