Minikler unutulmaz bir gün yaşadı

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri ‘Uçurtma Şenliği’ düzenledi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen şenliğe İsmail Kaymak İlkokul öğrencileri, Elit 17 Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Çanakkale Otizmliler Derneği öğrencileri ve davetli çocuklar ile katıldı. Üniversiteli abi ve ablalarıyla çuval yarışı, halat çekme, voleybol ve yakan top oynayan ilkokullu minikler unutulmaz bir gün yaşadı.

ÇOMÜ Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri; Esra Taşdemir ve Sahra Kaya, Çanakkale’de eğitim gören ilkokul öğrencileri ile özel eğitim öğrencilerini bir araya getirmek, kaynaştırmak ve sosyal farkındalık kazandırmak amacıyla ‘Uçurtma Şenliği’ projesini gerçekleştirdi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında; farklı eğitim kurumlarından gelen çocuklar Çanakkale teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarının bahçesinde ağırlandı. Üniversiteye gelen minikleri ilk olarak palyaço karşıladı. Çocuklarla oyunlar oynayan palyaço, çocuklarla yüz boyama etkinliği gerçekleştirdi. Miniklerin isteği üzerine kendilerinin yüzlerini boyayan üniversiteliler de yüzlerini boyattı. Çocukların da abla ve abilerinin yüzlerini boyadığı etkinlik; çocukların müzik ve palyaço ile oyunlar oynamasıyla devam etti.

Özel eğitimli öğrenciler ile ilkokul öğrencilerinin kaynaşmasını da hedefleyen sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulun önündeki çim alanda halat çekme, çuval yarışı, voleybol ve yakan top oynandı. Halat çekme yarışında eğlenen çocukların hepsinin kazanma duygusunu tatması amacıyla son yarışmalar üniversite öğrencileri ile minikler arasında yapıldı. Halat çekmede minik kardeşleriyle oynayan üniversiteliler minikleri sevindirmek için yenildi. Düşen öğrencilerin komik görüntüler oluşturduğu çuval yarışmasının ardından çocuklara kurabiye ve limonata ikramı yapıldı.

Çeşitli eğlence ve oyunların ardından üniversite öğrencilerinin de yardımıyla miniklerin uçurtmaları Çanakkale semalarına yükseltti. Hem projeye katılan çocukların hem de üniversitelilerin eğlendiği etkinlik mezuniyet hazırlığı yapan Halkla İlişkiler öğrencilerinin unutulmaz bir hatıra olarak hafızalara kazındı.

Haber Merkezi


Bu haber 25/05/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 345 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com