“Kadın Gibi” projesi dikkat çekti

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinden; Öykü Karakaş, İrem Demirörs, İlayda Uzungün “Kadın Gibi” sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdikleri kısa filmini gösterime sundular.

Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında kadınlara yönelik kısa filmi gösterime sundular. Kadınların her şeyi yapabileceği konusunda bilinç oluşturmak isteyen ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenledikleri “Kadın Gibi” projesi dün gerçekleştirildi.

Proje öncesinde; projeyi daha çok kitleye yaymak için sosyal medya hesabı açıldı. Sponsor tarafından sağlanan yardım eşliğinde tişörtlere logo bastırıldı. Çevresine fayda sağlayan emekçi kadın çalışanlarımız ile röportaj gerçekleştirildi.

“Kadın Gibi” sosyal sorumluluk projesi, Öğretim Görevlisi Seçil Düztepe ve Öğretim Görevlisi Onur Bayram’ın yürüttüğü Halkla İlişkiler Uygulamaları ve Örnek Olaylar dersi ile Araştırma Projesi dersi kapsamında hazırlandı.

Kısa film gösterimine katılım sağlanması amacıyla davetiye hazırlayan öğrenciler, her işi yapabilen kadınlar ve çeşitli alanlarda ödüle layık görülmüş kadın bireyler hakkında kısa bir konuşma yaptılar.

8 Mart Dünya Kadınlar gününden esinlenen öğrenciler yaptıkları konuşmalar ve kısa film gösterimi ile büyük bir ilgi topladı. Kısa filmleri ile dijital bir projeye imza atan öğrenciler TRT’nin ödüllü yarışmasına katılmayı hedefliyor.

Öğrenci ve öğretim elemanlarının katılım sağladığı “Kadın Gibi” projesinin sonunda öğrenciler teşekkür konuşmasını gerçekleştirerek sahneden ayrıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 25/05/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 321 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com