Çardak’ın Peker’i oldu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu paylaşımlar ile uzun süre adından söz ettiren ve birçok farklı konuda iddialarda bulunan Sedat Peker’in yöntemi, Çardak’ta da uygulanıyor. Aynı Sedat Peker gibi sosyal medya hesabı üzerinden “Çardak Sevdalısı” ismi ile açılan hesaptan, Çardak Belediyesi ve Belediye Başkanı Metin Semerci ile ilgili iddialar ortaya atılıyor. Hesaptan yapılan paylaşımlar oldukça dikkat çekerken, geçtiğimiz günlerde Başkan Semerci, bu paylaşımlarla ilgili şikayette bulunduklarını belirtmişti. Ancak paylaşımlar son bulmadı ve her geçen gün yenileri gelmeye devam ediyor. 

Facebook’ta, “Çardak Sevdalısı” adı ile açılan hesaptan, Çardak Belediyesi ve Belediye Başkanı Metin Semerci ile ilgili iddialar ortaya atılıyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşımlarla ilgili Başkan Semerci suç duyurusunda bulunduklarını belirtmişti. Ancak, Çardak Sevdalısı adlı hesaptan, paylaşımlar yapılmaya devam ediyor. Söz konusu paylaşımlarda ise zaman zaman resmi belgelerinde paylaşıldığı görüldü.

Çardak Sevdalısı Facebook hesabı üzerinden, yapılan sosyal medya paylaşımlarında, “Yahu kardeşim sen değil misin eşine dostuna “Boşluk var bende aday olacağım diyen.” Sen değil misin “Geçen sefer olmadı bu sefer kesin diyen?” Sen herkese Türkiye’de yaşanmaz ben Almanya’ya gideceğim hayatımı kurtaracağım diyen adamsın. Sen değil misin Kepez’de herkesi bıktıran. 2014 seçimlerinde aday olacağını söylüyormuşsun diyen Basri başkana hayır yalan iftira deyip sonra ben adayım diye çıkmadın mı?

Seçimi kaybedince Basri başkanına Basri başkan beni affetsin diye aratmadın mı? 2014 seçimlerinde siz mezarlıklardan toprak alıp milletin evine saçtınız be. Yalan senin işin. Yarın gene çıkar ben adayım dersin. Normal senin için. Memurlar kovulamıyor. O yüzden istenmedin istifa ettin yalan mı? Belediyede dönen para pazarlıklarında açıktan parayı kim ödüyor? Çöpteki işçiler mi yoksa muhasebe mi?

Hangi faturaları kolpa kestiriyorsunuz. Hepsini tek tek açıklayacağım merak etme. Siz yapacaksınız, yarın hesabını da devlete siz vereceksiniz. İstersen burada kalsın yoksa senin öyle şeylerini çıkartırım ki sen bile şaşarsın ona göre” ifadelerini yer aldı.

Ayrıca, aynı isimli sosyal medya hesabından yapılan bir başka paylaşımda ise “Memlekette her şey bitti de sosyal tesislere içki ruhsatı alması kaldı. Bacanak istedi tabi karşı gelebilir mi? Çantacı kukla metin. Bacanak ne derse o emir erir mübarek. Bu ne rezilliktir? Yanındaki üç beş avantacı istedi diye sosyal tesislere içki ruhsatı alınıyor. Çardak halkı ailesiyle sosyal tesislere gidemeyecek mi? Yazık.

Belediye araçları ile hastaneye götürülenlerden para istemeler. Açıktan para muhabbeti yapan meclis üyesi utanmadan sokakta geziyor. Başkanda bunları kolluyor. İski’den araç gelip terfi merkezlerini ve kuyuları temizliyor. Peki, terfi merkezi temizliği adı altında yıllardır kesilen faturalar ne olacak? Avantacılar sizi. Belediye personeli olmadan 3 lira maaş verip 5 lira fatura kestirilen, Çardak ile alakası bile olmayan elemanı utanmadan parasını belediye ödemiyor diye belediyede tutuyorsunuz. Takır takır da parasını belediyeye fatura ettirip, üzerinden avanta alıyorsunuz. Hepsini yayınlayacağım merak etmeyin.

İski’ye temizlik yaptırıp, birkaç ay sonra başka firmalara avanta fatura kestirirseniz buradan yayınlayacağım. Faturayı kestirin de göreyim” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 25/05/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 1075 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com