“Sembol eserlerimiz dikkat çekiyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AB Müktesebatına Uyum Sürecinde Türkiye’nin Ulaştırma Mevzuatının Analizi Projesi açılışında konuştu. Konuşmasında, 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü ile ilgili de değerlendirmede bulunan Bakan Karaismailoğlu, “Marmaray, Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, yüksek Hızlı Tren hatları, İstanbul Havalimanı, Çamlıca Kulesi, Avrasya Tüneli, 1915 Çanakkale Köprüsü ve bölünmüş karayolu hatları gibi küresel ölçekte de ödüller alan altyapı projelerini büyük bir hızla tamamladık” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçtiğimiz gün AB Müktesebatına Uyum Sürecinde Türkiye’nin Ulaştırma Mevzuatının Analizi Projesi açılışında konuştu. Bakan Karaismailoğlu, konuşmasında, 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili de değerlendirmede bulundu.

Bakan Karaismailoğlu, “ İçeride ve dışarıda mücadele vererek vatandaşlarımıza ve yakın coğrafyamıza zenginlikler katacak ulaştırma ve haberleşme sistemlerini inşa ettik. Marmaray, Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, yüksek Hızlı Tren hatları, İstanbul Havalimanı, Çamlıca Kulesi, Avrasya Tüneli, 1915 Çanakkale Köprüsü ve bölünmüş karayolu hatları gibi küresel ölçekte de ödüller alan altyapı projelerini büyük bir hızla tamamladık. İktisadi kalkınmamızda önemli rol oynayan bu yatırımlar sayesinde ülkemiz birçok alanda Avrupa standartlarına ve hatta daha da üstüne çıkmayı başardı. Vasıfları itibariyle ‘en’lerin projesi olan 1915 Çanakkale Köprüsü, yine yakın zamanda açılışlarını yaptığımız Tokat ve Rize-Artvin Havalimanları gibi birçok altyapı projemiz ülkemizin farklı noktalarındaki sembol eserlerimiz olarak dikkat çekiyor” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 24/05/2022, Salı günü yayınlandı, 210 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com