Özgün performans mest etti

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü, York Üniversitesi, Saye Kolektif ve Çanakkale İl Kültür Müdürlüğü işbirliğinde Pazar günü Troya ören yerinde ” Tabaka ” isimli özgün bir gösteriye imza attı.

Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı İkinci Sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği gösteri yerli ve yabancı turistin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gösteri sonrasında Proje Koordinatörü Doç.Dr. Esra Çizmeci Avcı Gündem’e konuştu.

Esra Çizmeci Avcı konuşmasında,

“Tabaka, Saye Kolektif Genel Sanat Yönetmeni ve Performans Sanatçısı Gülce Oral ve York Üniversitesi öğretim üyesi ve performans sanatçısı Erika Batdorf ile birlikte tasarlandı. Oral ve Batdorf ile çalışan öğrencilerimiz Troya’nın kadın karakterlerinden, dişil gücünden ve gündelik hayatlarını paylaştıkları güçlü kadın karakterlerinden ilhamla kendi tanrıçalarını yarattılar. Gösteriyi ören yerinde yapmak istiyorduk. İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz ören yerini kullanabilirsiniz dediğinde çok mutlu olduk. Öğrencilerimiz Tabaka’yı doğaçlama çalışmalarında keşfettikleri imgelerden, metinlerden yola çıkarak oluşturdular. Titizlikle çalıştılar ve başarılı bir gösteri ortaya çıkardılar. Gösterinin yaratım sürecine birçok alandan hoca ve öğrenci destek oldu. Resim Bölümü yüksek lisans öğrencileri de bizimle birlikte çalıştılar, tanrıçaların görsellerini hazırladılar. Sayın Dekanımız Prof. Evren Karayel’in ve Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Vecihe Özge Zeren’in desteği olmadan Tabaka’yı gerçekleştiremezdik. Kendilerine tekrar teşekkür etmek istiyorum.”

ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 23/05/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 745 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com