117 sporcu şampiyonada ter döktü

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı etkinlikleri kapsamında Çanakkale’de düzenlenen Taekwondo Turnuvası sona erdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, turnuva 18 Mart Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Şampiyonaya katılımın bir hayli yüksekti. Sporcular, şampiyon olabilmek için tüm hünerlerini ortaya kayarak mücadele ettiler. Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu olmuş sporcuların Turnuvada yer alması ayrı bir atmosfer oluştururken, şampiyonanın kalitesi de bir anlamda arttı.

Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Hasan Altunışık, “Bu şampiyonanın bu ay ve önümüzdeki ay yapılacak olan Gençler, Yıldızlar ve Minikler Türkiye şampiyonalarının öncesinde olması sporcularımıza tecrübe, bilgi ve beceri açısından çok faydalı olduğunu ve olacağını düşünüyorum.

Altunışık sözlerine şöyle devam etti, bu tür şampiyonaları ilimizde her yıl üç dört defa gerçekleştiriyoruz ve karşılığını Avrupa ve Türkiye şampiyonalarında alıyoruz. Bu tür şampiyonalar, sporcularımıza ulusal ve uluslararası alanda çok büyük katkılar sağlıyor, Sporcularımız müsabaka yaparak ve izleyerek büyük maçlar öncesinde antrenmanlarda çalıştıkları teknik ve taktikleri deneme fırsatı yakalıyorlar. Ayrıca sporcularımızın maçlarda daha tecrübeli ve daha rahat olduklarını gözlemledik ve karşılığını da almış olduğumuz derecelerle kanıtlamış oluyoruz.

Yapılan şampiyonaya Çanakkale’nin yanı sıra 6 ilden 9 kulüp ve 117 sporcu katıldı. Turnuvanın çok kalite maçlara tanıklık ettiği, seyredenlere geç saatlere kadar heyecanlı maçlar izletmiştir. Çok kaliteli ve kıran kırana geçen maçlarda, turnuvaya ilk defa katılan sporcularımızın heyecanları ve tedirginlikleri gözlerden kaçmadı. Şampiyona, yapılan madalya ve kupa merasimi ile son buldu.

Yaptığımız ve katıldığımız, yerel ve ulusal şampiyonalarda desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Ömer Kalkan’a çok teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca kupa ve madalya törenimize katılan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şube Müdürümüz Sedat Bektaş ve Yatırım ve İşletmeler Şube Müdürümüz Cüneyt Aksu’ya kendilerine çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi


Bu haber 23/05/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 155 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com