“Ormanlarımız yeni yollarla daha bakımlı oluyor”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, 2022 yılı yeni yol programında bulunan 300 kilometre B Tipi Orman yolu Etüd Aplikasyon arazi çalışmaları gerçekleştirildi.

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Ormancılık faaliyetlerinin yapılmasını sağlayan ana alt yapı tesisleri yol ağı planına göre yapılan B Tipi Orman Yollarıdır. Ormancılık hizmetleri, silvikültür ve ağaçlandırma faaliyetleri, odun hammaddesi ve tali ürünlerin üretimi ve taşınması, orman yangınları ile etkin mücadele, orman zararlılarına karşı tedbirlerin alınması, amenajman ve orman kadastro çalışmaları, orman ve tarım arazilerine ulaşım malzeme ve işçi nakli vb. daha birçok çalışmanın gerçekleştirilmesi orman yollarının yapımından sonra daha sağlıklı ve kolay tamamlanacaktır.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğümüz 2022 yılı yeni yol programında bulunan 300km B Tipi Orman Yolu Etüd Aplikasyon arazi çalışmaları gerçekleştirilmiş olup, Etüd – Aplikasyon çalışmaları yapılırken aynı zamanda İşletme Şefleri ve Muhafaza Memurlarına gerekli eğitimler verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/05/2022, Pazar günü yayınlandı, 225 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com