İntepe Viyadüğü’nde neler oluyor?

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale-Ezine karayolu üzerinde bulunan viyadükte geçtiğimiz günlerde çekilen fotoğraflar, viyadüğün hasar gördüğünü gözler önüne serdi. Viyadükte çalışmalar başlarken, yapılan çalışmanın 31 Mayıs’a kadar süreceği belirtildi.

İntepe Viyadüğü ile ilgili Karayolları tarafından bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan bilgilendirmede, viyadük üzerindeki çalışmaların 31 Mayıs’a kadar süreceği ifade edildi.

Karayolları’ndan konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Karayolları 14. Bölge Müdürlüğümüz yol ağı üzerinde bulunan köprü gençleşme derzlerinin bakım ve onarımı için 2.7.2021 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen iş kapsamında, İntepe Viyadüğü’nde planlandığı şekilde genleşme derzi onarımlarına başlanılmıştır.

Yapılan çalışma, önceden planlandığı şekilde, sadece gençleşme derzi onarımını içermekte olup 550_04 KK Nolu Çanakkale-Ezine devlet yolunun 18+900 km’si de bulunan İntepe Viyadüğü’nde statik yönden herhangi bir problem bulunmamaktadır. Sadece rutin bakım onarım çalışmaları kapsamında daha önceden planladığımız genleşme derz onarımları yapılacaktır. Çalışmalar 15.05.2022 tarihinde başlamış olup, her iki şeridin tamamlanarak 31.05.2022 tarihinde bitirilmesi planlanmıştır” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/05/2022, Pazar günü yayınlandı, 237 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com