ÇOMÜ’de adrese teslim kadro mu?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Yenice Meslek Yüksekokulu’nda, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Hukuk Bölümü Öğretim Görevlisi alımı sınavında, adrese teslim kadro iddiası gündeme geldi. Sınava giren hukuk mezunlarının yanı sıra, bölüme akademisyen olarak Çalışma Ekonomisi Bölümü mezunu vatandaşın girdiği belirtildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Hastanesi’nde geçtiğimiz senelerde, zimmete para geçirme iddiaları gündeme gelmişti. Kamuoyunda şaşkınlık ve tepki yaratan o haberlerden sonra Üniversite Hastanesi Başhekimi Dr. Okhan Akdur istifa etmişti. Aradan geçen sürede, geçtiğimiz günlerde ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat tarafından rektör yardımcılığı görevlerinde değişikliğe gidilmişti. Dr. Okhan Akdur ise rektör yardımcısı olmuştu.

Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan Sayıştay raporlarında ise, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Hastanesi’nin zararda olduğu, gelir ve giderlerin birbirlerini tutmadıkları görülmüştü.

Şimdi ise ÇOMÜ’de adrese teslim kadro iddiası gündeme geldi. ÇOMÜ Yenice Meslek Yüksekokulu’nda, hukuk bölümü için öğretim görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu.

Öğretim görevlisi alımında ise öğrenildiğine göre ön değerlendirme sonuçlarında 22 kişi mülakat sınavına girmeye hak kazandı. Ağırlıklı olarak hukuk bölümü mezunlarının tercih ettikleri kadro için ilan edilen liste bir hayli tepki çekti.

10’uncu sıradaki aday sınavı kazandı

Yenice Meslek Yüksek Okulu tarafından, internet sitesinde ilan edilen listede, 10’uncu sıradaki adayın sınavı kazandığı görüldü. ALES puanı ve lisans mezuniyet puanı, diğer adaylara göre düşük olan ve sıralamada 10’uncu sırada bulunan aday, gerçekleşen mülakat sınavında 75 puan alarak, sınavı kazanan tek kişi oldu.

ALES puanı 81 ve 75 olan ilk iki sırada bulunan adaylar, yapılan mülakat sınavında, 29 ve 16 puan aldılar. Öte yandan ALES puanı 71 olan aday yapılan mülakat sınavında 75 puan alarak, sınavı kazandı.

Gerçekleşen hadise, sosyal medya hesaplarında da paylaşıldı. “Akademikadro1” adlı instagram hesabından yapılan paylaşımda “Kardeşim bari sıralamayı yukarıdan aşağıya yayımlayında 10 uncu sıradaki adayın kazandığı belli olmasın” ifadesi yer aldı.

Öğrenildiğine göre, gergin geçen mülakat sınavı sırasında ise Meslek Yüksek Okulu çevresinde, güvenlik güçlerince önlem alındı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi içerisinde huzursuzluk yarattığı iddia edilen kadro haberi ile ilgili, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın bilgisi var mı? Merak konusu oldu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/05/2022, Pazar günü yayınlandı, 1218 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com