“Tarihe not düştük”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 2 ayda gerçekleştirilen açılışlara dair açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, yapmış olduğu açıklamada 1915 Çanakkale Köprüsü’ne de değindi. Bakan Karaismailoğlu, “1915 Çanakkale Köprüsü’nü ilklerin ve enlerin projesi olarak tarihe not düştük” ifadesini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 2 ayda gerçekleşen açılışlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili de konuştu.

Son 2 ayda 6 dev projeyi hizmette açtıklarını kaydeden Karaismailoğlu, bu projelerden birinin 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu olduğunu aktardı. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında pay sahibi olan projeler arasında yer aldığının altını çizen Karaismailoğlu, “Ülkemizin simge yapılarından birini 18 Mart’ta milletimizle buluşturduk. En’lerin, ilklerin ve rekorların projesi olarak 1915 Çanakkale Köprüsü’nü tarihe not düştük. Otoyol ile de mevcut yola kıyasla güzergah 40 kilometre kısaldı. Feribotla saatler süren Çanakkale Boğazı’ndan geçiş süresi artık sadece 6 dakika… Yapım çalışmalarında gösterilen üstün başarı ile projemiz 1,5 yıl önce tamamlandı. Sadece bu proje dahi Kamu-Özel İş Birliği ile yapılan Yap-İşlet-Devret projelerinin ne kadar faydalı olduğunu küresel çapta gösteren güzel bir örnek” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 20/05/2022, Cuma günü yayınlandı, 256 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com