“Sağlık için yürü”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

21 Mayıs Avrupa Obezite Günü ve Gençlik Haftası kapsamında “Sağlık İçin Yürü” sloganıyla Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen, obeziteye karşı farkındalığın artırılmasını amaçlayan yürüyüş Vali İlhami Aktaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Obezitenin önlenmesi, düzenli fiziksel aktivite yapılması ve sporun sağlık üzerine olumlu etkileri konusunda farkındalık oluşturulması için gerçekleştirilen yürüyüşe; Çanakkale Belediye Başkan V. Birten Sarıbaş, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Yeşilay Cemiyeti Çanakkale Şube Başkanı Doç. Dr. Nilay Köleoğlu, kurum müdürleri, sağlık personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Golf Çay Bahçesi önünden başlayarak Truva Atı önünde biten sağlıklı yaşam yürüyüşünün ardından Vali İlhami Aktaş ve beraberindekiler İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan “Sağlıklı yaşam ve obezite ile mücadele” stantlarını gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Stant gezilerinin ardından açıklama yapan Vali İlhami Aktaş, sağlıklı nesillerin geleceğimiz açısından önemine vurgu yaparak, “Toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini arttırarak bireylerin yeterli, dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmalarını teşvik etmek için gerçekleştirilen etkinliklerle ülkemizde obezite ile ilişkili hastalıkların görülme sıklığını azaltmak önemli hedeflerimizden biridir. Obezite ile mücadele kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan çalışlardan dolayı emeği geçen tüm personele teşekkür ederim” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 20/05/2022, Cuma günü yayınlandı, 213 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com