ÇOMÜ Tiyatro Bölümü Öğrencilerinden Troya’da Performans

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü, York Üniversitesi, Saye Kolektif ve Çanakkale İl Kültür Müdürlüğü işbirliğinde 22 Mayıs Pazar günü Troya ören yerinde ” Tabaka ” isimli özgün bir gösteriye imza atacak.

Bu gösterim Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Evren Karayel Gökkaya’nın,Tiyatro Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Vecihe Özge Zeren’in ve Projenin Koordinatörü Tiyatro Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. H. Esra Çizmeci Avcı’nı desteğiyle York Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Performans Sanatçısı Erika Batdorf, Saye Kolektif Genel Sanat Yönetmeni ve Performans Sanatçısı Gülce Oral’ın performans yaratım atölye çalışması kapsamında Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı ikinci sınıf öğrencileriyle gerçekleşecek.

Batdorf ve Oral’ın mekana özgü olarak oyunculuk öğrencileriyle birlikte geliştirdikleri performans, antik kentin içerisinde belirlenecek bir rotada, 17:00-19:30 saatleri arasında istenilen sırayla gezilip ve izlenebilecek.

Saat 17:00 itibariyle başlayacak ve belli aralıklarla tekrar edecek olan performanslar, 19:15’e kadar devam edecek. 17:00-19:15 saatleri arasında Ören yerinde hazır bulunan seyirciler istedikleri zaman istedikleri sayıda performansı izleme olanağına sahip olacaklar.

Özlem Kavuklu


Bu haber 20/05/2022, Cuma günü yayınlandı, 436 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com