Aydınlanma Yolu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Özgürlük istiyorum ben… Ya siz? Hissetme özgürlüğü en çok da. Bilgi evrenden akıyor zaten bıraksınlar bizi. Ona inan bunu dinle. Yok yani beni de bazen sıkıyor. İnsan varoluşu her şeye anlamaya uygun. Tabi biraz aydınlanmaya kendini anlamaya ihtiyaç var. Dünya varoluş seviyesini seçtik geldik. Ancak unutturuldu tüm deneyimler. Bunu anlamak için önce üst benliğimize açacağız kendimizi. Orada yüklü eski deneyimler mevcut. Zaten bazı konulara hakimiz. Hangi seviyede bilgi sahibiyim diye endişeye mahal yok. Her biliş seviyesi kıymetli. Adım adım yürüyeceğiz. Koşmak gerekirse koşarız da ama ilerleme hiçbir zaman boşa değil. Sadece sindirmek için ara ara dinlenmek gerekecek. Bir aydınlanma bir anlama yolculuğundayız. Hiçbir zaman eski biz olmayacağız. Bu yolculuk hep ileri doğru. Bazen dinlenirken bakacağız bakalım, bazı duyguları hızlı mı geçtik yoksa her şey yerli yerinde mi?

Evrenin sırrı dedi üstad Kendini Bilmektir… Bu yol sizden size doğru…

Bu dünyaya anlamaya geldiğimiz varlık kendimiziz. Yapabileceklerimiz sadece kendimizi anlamak için. Başkalarını anlamak için verdiğimiz mücadele zaman kaybı. Sen kendini bilirsen ancak insanı anlarsın. Önce ben sonra biz…

Biz, için yapabileceklerin sadece yolu aydınlatmak için ışık tutmaktır. Asıl aydınlanma senden sana doğrudur. O ışığı başkası tutar o yola ama sen o ışığı kalbine tutarsan, o zaman her şey yerini bulur.

Şimdi tüm var olan öğretilerin üstündeki tozları kaldıralım. İçinden özleriniz çıkacak. Kendinize, var olduğunuz bedene, seçerek geldiklerinize ve kâinatın düzen koyucusuna güvenin. Madde dünyasındaki siz ölümsüz alana geçerken kendimi bildim demek için buradasınız.

Kendini bil demiş tüm üstadlara saygıyla….

 


Bu haber 19/05/2022, Perşembe günü yayınlandı, 361 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com