GESTAŞ’a karşı 2 bin imza

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

GESTAŞ yaptığı zamlarla tepki görmeye devam ederken, CHP topladığı imzalarla soluğu valilikte aldı. Bugüne kadar 2 bin imza toplanırken, imzalar Valilik’e sunuldu.

GESTAŞ yaptığı zamlarla tepki görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan yüzde 30 oranında ilk zamdan sonra, Nisan ayı itibariyle yüzde 42 ile yüzde 117 arasında değişen oranda yeniden zam yapılmıştı. Peşe peşe gelen bu zamlar halkın belini büktü.

Son 3 yıllık zaman diliminde yüzde 300 oranında zam ile halkı karşısına alan GESTAŞ sessizliğini hala korumaya çalışsa da CHP İl Başkanlığı bu zammı gündeminden düşürmüyor.

GESTAŞ’ın bu zammına karşı imza kampanyası başlatan CHP topladıkları imzalarla birlikte bugün 15.00’te valiliğe gitti. İmzaları vermeden önce basına konuşan CHP İl Başkanı Orhan Orhan ” Toplam bugüne kadar 2 bin imza topladık, bu topladığımız imzalarla birlikte ön yazımızla beraber valiliğe sunacağız” dedi.

Bunun ardından ” GESTAŞ yönetiminde bulunan Ülgür Gökhan’ın da onayı ile birlikte bu zammın gerçekleşti sizce bu nasıl bir durumdur? ” sorusuna ise Orhan ” Ülgür Bey imzalamış olabilir ama halkta zamlar geri alınsın dediği için biz bugün buradayız kimsenin hiç kuşkusu olmasın” dedi.

Konuşmanın ardından CHP İl Başkanvekili Orhan Orhan, İl Gençlik Kolları Başkanı Tuğberk Güzel, Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan ve il-merkez ilçe yöneticileri imzalarını valiliğe teslim etti.

Özlem Kavuklu


Bu haber 18/05/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 517 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com