Bayram coşkusu Karina’da yaşanacak

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Karina Kültür Merkezi’nde gün boyu bayram etkinlikleri düzenlenecek. Saat 13.00’te başlayacak olan etkinlikler 17.30’a kadar devam edecek.

Karina Deniz Kültür Merkezi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda, etkinliklerin bir anlamda üssü olacak. Çanakkale Belediyesi, ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleri ve Koza Gençlik Derneği’nin de katılımları ile koordineli bir şekilde etkinlikler düzenlenecek.

Çanakkale Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Çanakkale Belediyesi Karina Deniz Kültürü Merkezi olarak “Denizin Kenti Çanakkale” sloganıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında deniz canlıları VR deneyimi, çömlekçi tornasında deniz canlıları ve çanak oluşturma, olta bağlama, denizci düğümlerini öğrenme, baskı çanta ve rüzgâr çanı yapımı, deniz ve canlıları hakkında söyleşiler, etkinlik ve atölyeler gerçekleştirilecektir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi ile Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleri ve Koza Gençlik Derneği katkılarıyla, öğrenciler, topluluklar, yerel sivil toplum kuruluşları ve spor kulüplerinin de yer alacağı gün boyu sürecek etkinliklere tüm kentlilerimiz davetlidir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 18/05/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 262 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com