ÇOMÜ öğrencilerinden anlamlı farkındalık

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencilerinin ‘En iyi uyum farklılıktır’ Ay Işığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Halkla İlişkiler Öğrencileri Albinizm Farkındalık Projesi gerçekleştirdi.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı öğrencileri toplumda Albinizm hakkında farkındalık yaratmak ve bilinçlendirme amacıyla Albinizm Derneği katılımcıları ile Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda panel düzenledi. Panel saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri; İlayda Yegen, Zeynep Yaren Yıldırım, Tuğçe Semerci, Aleyna Yıldız, Mervenur Demirbağ Albinizm’e farkındalık yaratmak amacıyla proje düzenledi.

Öğrenciler toplumda farkındalık yaratmak amacıyla oluşturdukları projede Albinizm Derneği yönetimini Çanakkale’ye davet ettiler. Proje 17 Mayıs gününde ‘En İyi Uyum Farklılıktır’ başlığı altında gerçekleştirildi. Panele katılan konuşmacılar konu hakkında bilgiler verdi. Öğrencileri ve toplumu bilinçlendirme amacı ile kurulan panel verimli geçti.

Panelde konuşan Albinizm Derneği’ni Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Özorman, Albinizm kelimesi hakkında bilgi sahibi olan öğrencilere söz verdi. Daha sonra konu hakkında aydınlatıcı bir konuşma yaptı. Özorman konuşmasında “ Biz pandemi nedeniyle uzun zamandır böyle bir etkinliğe katılmamıştık. Değerli hocalarım ve sevgili öğrencilere çok teşekkür ederim. Pandemi sonrasında ilk etkinliğimiz oldu. Gerçekten çok güzel bir kitle ile karşılaştık. Sizin karşınızda çok heyecanlıyım ve böyle bir kitleye kitap etmekten dolayı gerçekten çok mutluyum. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler, tüm canlılarda Albinizm görülme olasılığı var. Dünyaya baktığımızda Albinizm 17 binde bir görülme özelliğine sahip bu veri Albinizmin nadir hastalıklar kapsamı içerisinde bulunduğunu gösteriyor.” İfadelerine yer verdi.

Panel öğrenciler tarafından dikkatle dinlendi. İzleyenler sorularıyla panele katılım gösterdi ve konu hakkında bilgi sahibi oldular. Panelden önce panele davet edilen, Albinizm Derneği katılımcıları ve öğrenciler arasında samimi etkileşimler oldu. Albinizm Derneğinin Konuşmacıları etkili katılım gösterdi. Konuşmacılar olarak, Emine Bora Atay, Asuman Şule Arapoğlu, Hakan Çalışkan, Şeyma Yazar, Alim Yılmaz, Serkan Özorman yer aldı. Orman Bölge Müdürlüğünün projeye bağışladığı fidanlar, kokteyl sonunda katılımcı öğrenci ve panelistlere hediye edildi. Etkinliğin panele katılanların yanı sıra daha geniş kitlelere duyurulması amacıyla Çanakkale 17Burda Alışveriş Merkezi’nde Albinizm Farkındalık konseri düzenlendi. Konserde ÇOMÜ Müzik Topluluğu sahne aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/05/2022, Salı günü yayınlandı, 279 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com