“Çanakkale’miz markalarıyla büyümeye devam edecek”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Lapseki Şeftalisi’nin coğrafi işaret tescili alarak Çanakkale’nin 10. coğrafi işaret tescili ürünü olduğunun müjdesini verdi. Turan konuyla ilgili yapmış olduğu bilgilendirmede “Çanakkale’miz markalarıyla büyümeye devam edecek. Coğrafi işaret tescilli ürün anlamında şehrimiz önemli bir aşama kaydetti” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, konuyla ilgili yapmış olduğu bilgilendirmede, “Coğrafi işaret, tüketiciler için ürünün kaynağını ve kalitesini garanti altına alırken üreticilerimiz için ise pazarlama ve markalaşma anlamında büyük bir önem taşıyor. Çanakkale’miz tarım alanındaki ürünleri ile geniş yelpazeye sahip, ülkemizin nadide şehirlerinden biri. Ürettiğimiz ürünlerin markalaşması demek, Çanakkaleli üreticilerimizin, çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin kalitesinin garanti altına alınması demek. Lapseki Şeftalisi, coğrafi işaret tescili alarak, bundan sonra kendi adıyla bir marka olarak raflarda yerini alacak. Çanakkale’miz markalarıyla büyümeye devam edecek. Coğrafi işaret tescilli ürün anlamında şehrimiz önemli bir aşama kaydetti. Tüm ilçelerimizdeki ilgilileri ve kurumlarımızı coğrafi işaret tescilli ürünlerimizi artırmaya davet diyoruz.

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanımız Cemil Başpınar’a, Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na, Lapseki Kaymakamımız Fatih Çelikkaya’ya, Lapseki Ziraat Odası Başkanımız İsmail Sevim’e, Tarım ve Orman İl Müdürümüz Erdem Karadağ’a, İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Ali Kaçan’a ve şeftali üreticilerimize, ürününün tescili sürecinde emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Lapseki’mize, Çanakkale’mize, ülkemize ve tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Bu haber 16/05/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 231 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com