Ticaret Borsası genel kurula katıldı

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78.Genel Kurulu geçtiğimiz günlerde saat:15.00 da video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen genel kurula, Türkiye’nin 81 il ve 160 ilçesinin Oda ve Borsalarının Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Başkanları, Delegeleri ve Genel Sekreterleri katılım sağladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’na Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Abdullah Deniz, TOBB Genel Kurul Delegesi Ahmet Uzun, TOBB Çanakkale ili Odaları ve Borsaları Akademik Danışmanı Prof.Dr. Selahattin Kanten ve Genel Sekreter Sevcan Elver katılım sağladı.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, iş programı için bulunduğu İzmir’de İzmir Ticaret Borsası ev sahipliğinde Genel Kurula katılım sağladı.

Genel Kurulu Başkanı Necdet Takva başkanlığında gerçekleştirilen TOBB Genel Kurulu, Saygı Duruşu ve istiklal marşının ardından TOBB Film gösterimi ile başlayarak, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporlarının Genel Kurula sunulması, müzakeresi ve onaylanması ile devam etti. İlgili gündem maddelerinin ardından Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın Yayın Komisyonu tarafından katılımcılara komisyon sunuşları gerçekleştirildi.

Genel Kurul ile ilgili değerlendirmede bulunan ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz, “Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yılda Genel Kurulumuzu 81 İl ve 160 İlçe bir arada video konferans yöntemiyle gerçekleştirdik. Camiamız her zaman hem Ülkemizde, hem de dünyada örnek bir birliktelik göstermektedir.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclisi olarak mensubu olmakla gurur duyduğumuz Birliğimizin 78. Genel Kurulunun büyük camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Türk Ekonomisi için birliğimizin yaptığı hizmetler her türlü takdirin üzerindedir. Değerli Başkanımız, yoğun mesai harcayarak yerelde yaşanan ekonomik sıkıntıları ve iş dünyasının sesini ilgili Bakanlarımıza ilettiler. Sorunlarımızın çözümü noktasında her zaman yanımızda oldular. Dile getirdiğimiz pek çok öneri ve talebimizi hayata geçiren Değerli Birlik Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve saygıdeğer yönetim kuruluna şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen yaptığı değerlendirmede “İş programım dolayısıyla bulunduğum İzmir’de İzmir Ticaret Borsamızda Genel Kurulumuza katılım sağladım. Öncelikle ev sahipliği için İzmir Ticaret Borsasına çok teşekkür ediyorum.

 

Birliğimizin bu yıl 70. yılını kutluyoruz. TOBB, 70 yılda yerel bir kurumdan küresel bir aktöre dönüştü. 365 Oda ve Borsası, 65 Sektör Meclisi ile ülkemiz iş dünyasını tamamını hem coğrafi hem de sektörel anlamda bir araya topladı. Atlantik ile Pasifik arasındaki tüm özel sektör kurumlarının yönetimine seçildi ve Türk özel sektörün hak ve hukukunu uluslararası düzeyde savunan bir konuma gelindi” diye konuştu.

Haber Merkezi


Bu haber 15/05/2022, Pazar günü yayınlandı, 164 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com