Gündem değişiyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Evet. Türkiye’de gündem, saat başı değişiyor. Bir tarafta, liderler birbirlerine veryansın ediyor. Öte tarafta, ,parti içi kavgalar su yüzüne çıkıyor.Çok önceleri yazmıştık. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını umursamayan, İmamın oğlu. Liderine rağmen aday olacak demiştik. Cumhurbaşkanlığı gezilerine, şimdiden çıktı bile. Kılıçdaroğlunu yok etmek için uğraşıyor. Ancak, CHP nin adayı Kılıçdaroğludur. İmamın oğlu 100 bin oy toplayıp aday olacak. Sonuçta, yine Erdoğan kazanacak. İmamın oğlu ise, CHP Genel Başkanlığına oynayacak. Plan budur. Peki,6 lı Ganyandan ne çıkar? Ne çıkacak? Civciv çıkacak, kuş çıkacak. Sonunda İP in lideri Adayım diye bastıracak. Ve aday olacak. Peki, güvendikleri HDP den oy alabilecekler mi? Alamayacaklar. Kafanız karıştı. Anlıyoruz. İşin özü; bunlar kendi aralarında cebelleşirken, Erodoğan, açık ara alıp götürecek. Muhalefetin gözden kaçırdığı çok önemli bir husus var. Parlamentodaki Vekil sayısını hiç hesap etmiyorlar. Olmaz ya. Diyelim ki, Cumhurbaşkanlığını kazandılar. Ama mecliste çoğunluk Cumhur ittifakında. Bir tek kanun çıkaramazlar. Kımıldayamazlar bile.Vatandaş bir orta oyunu seyrediyor.Yandaş anketler, algı yaratmaya çalışıyor,.Lakin Mızrak çuvala sığmıyor.

Azıcık ucundan

Temel marangozmuş, Ama ne marangoz? Mesleğinin zirvesindeymiş. O günlerde Trabzon’a dünyanın en büyük sirki gelmiş. Çadır direğini dikmek için, usta bir marangoza ihtiyaç varmış. Arayıp, soruşturmuşlar; marangoz Temel’i bulmuşlar. Temel, sirkte ne iş yapılacağına bakıp, takımlarını alıp gelmiş. Direğin üstüne çıkan Temel, başlamış direği yere çakmaya. Sirkin patronu da aşağıdan Temel’i seyrediyormuş. Tam o sırada havada iki parende, üç salto atarak yere iki ayağının üstüne düşen Temel, ellerini bacaklarının arasında tutmaya başlamış. Temel’in hareketleri karşısında şaşkına dönen sirkin patronu, içtiği puroyu yutmuş ve koşarak Temel’in yanına gelip sormuş: – Aynı hareketleri tekrar yapabilir misin?
– Hayır, olmaz. – O yaptığın cambazlık sayesinde çok büyük paralar kazanabilirsin. – Kesinlikle olmaz. – Yahu bu hareketleri 20 yıllık ip cambazları dahi yapamıyor. İyi düşün, seni bu sirkin yıldızı yaparım, çok para kazanırsın.
Temel bakmış ki; ısrarlardan kurtuluş yok, patronun kulağına eğilip demiş ki: – Ula hemşerim, Benim her sefer aynı hareketi yapmam için; direğin tepesinde, çekiçle, apış arama vurmam lazım. Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 15/05/2022, Pazar günü yayınlandı, 316 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com