Engelliler haftasında empati maçı

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş, 10- 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle görme engellilere yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Futsal Empati Maçını izledi.

Sağlık çalışanları ile 1915 Çanakkale Spor Kulübü Görme Engelliler Futsal Takımının karşı karşıya geldiği mücadeleyi Vali İlhami Aktaş’ın yanı sıra İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan ve spor severler izledi.

Futsal Empati Maçının başlangıç vuruşunu yapan Vali İlhami Aktaş, sağlık çalışanları ile 1915 Çanakkale Spor Kulübü Görme Engelliler Futsal Takımı Antrenörü Akif Telli ve oyuncularına başarılar diledi.

Engelli dostlarımız ile empati kurabilmemiz için düzenlenen etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Aktaş, “Vatandaşlarımız günlük hayatlarında engelli dostlarımıza empati yaparak yaklaşmalılar. Vatandaşlarımız araçlarını kaldırımlara bırakırken, ya da yerel yönetimler engelli dostlarımızın sokakta rahatlıkla yürüyüşlerini sağlayacak kaldırımları yaparken, bu duyguyu hissetmeliler, empati yapabilmeliler” dedi.

Engelli dostlarımıza yaklaşımda çok önemli gelişmeler kaydedildiğine dikkat çeken Vali İlhami Aktaş, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde engelli dostlarımızın toplumla bütünleşmesi noktasında, mali ve sosyal haklar bakımından çok önemli ilerlemeler meydana geldi. Engelli dostlarımızın artık evlerinde değil, toplumun her alanında varlar” diye konuştu.

Haber Merkezi


Bu haber 15/05/2022, Pazar günü yayınlandı, 163 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com