Pazarcı da vatandaş da şikayetçi

11 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Son zamanlarda artan fiyat artışlarından sonra geçtiğimiz gün, Cuma pazarında oldukça umutsuz bir tablo vardı. Pazarcılar ürünlerini satamamaktan vatandaşlar ise alamamaktan şikayetçi.

Geçtiğimiz gün, Cuma pazarında, her hafta olduğu gibi yoğunluk üst düzeydeydi. Pazar alanında, yüksek fiyatlar vatandaşın cebini yakarken, Pazar esnafı ise bu fiyatlarla dahi kazanç elde edemediğini belirtti. Ortaya çıkan tabloda ne pazarcı ne de vatandaş memnun oldu.

Domates ve biber tezgâhı bulunan bir Pazar esnafı, ‘’ Artık doğruyu söyleyelim birbirimizi kandırmayalım. Biz çiftçiler pazarcılar artık en çok mazot ve gübrede zorlanıyoruz, ektiğimiz hiçbir ürünün taban fiyatı bile belli olmuyor. Kimse kaç paraya satacağını bile bilmiyor. ‘’ifadelerini kullandı.

Pazar alışverişine gelen bir başka vatandaş ise “Her geçen hafta ürünlere zam geliyor. Her hafta pazar için buraya geliyoruz ama elimiz boş dönüyoruz. Umarım yaza bu zamlar düşer yoksa bu asgari ücret ile bu gördüğümüz fiyatlarla değil domates soğan ekmek alacak durumumuz olmayacak’’ ifadelerini kullandı.

Özlem Kavuklu


Bu haber 14/05/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 421 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com