KESK’ten Kaftancıoğlu açıklaması

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

KESK Çanakkale Şubeler Platformu adına KESK Dönem Sözcüsü Yasin Hacımusalar tarafından, Canan Kaftancıoğlu ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulunuldu.

Hacımusalar tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “CHP İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu’na sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek beş ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümü bugün Yargıtay 3. Ceza dairesi tarafından onandı.

Temelsiz, hukuksuz, siyasi intikam güderek ve talimatla verilen Gezi davası kararının daha mürekkebi kurumamıştı ki yargının iktidar açısından işlevini ortaya koyan bir adaletsizlik daha yaşandı Canan Kaftancıoğlu nezdinde.

Yerel seçimlerde İstanbul’da her tür baskı ve hileye rağmen AKP’nin hem de iki kez yenilgiye uğratılmasında önemli pay sahibi olan isimlerden olan Canan Kaftancıoğlu’na yönelik bu karar da talimatla alınmış siyasi bir karardır.

Aynı zamanda AKP’nin seçime gidilirken yargıyı da muhalefeti de cezalandırmanın, sindirmenin ve ülkenin geleceğine olağanüstü hal koşullarında, zora başvurmaktan imtina etmeden el koymaya çalışacağının bir başka göstergesidir.

Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir!

Yargının muhalefeti cezalandırmak ve sindirmek için bir silaha dönüştürülmesi, ülkenin geleceğinin daha da karartılmak istenmesi karşısında aynı kararlılıkla mücadele etmeye, gerçekleri söylemeye, dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 14/05/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 180 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com