Çanakkaleli madenciler şehit meslektaşlarını andılar

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Genel Maden İşleri Sendikası (GMİS) üyesi madenciler Soma’da 13 Mayıs 2013 tarihinde maden ocağında meydana gelen patlamada şehit olan madenciler için Kur’an ı Kerim okuttu. 301 madenci için anma programı düzenlendi.

İş yerlerinde Cuma namazı için bir araya gelen işçilerden Genel Maden İşçileri Sendikası üyesi hafız Fatih Yeşilyurt namaz öncesi Kur’an-ı Kerim okuyup Soma şehitleri için dua ettiler. Daha sonra açıklamalarda bulunan sendika temsilcisi Arslan Kalyoncu ; “Çanakkaleli madenciler olarak Soma’da şehit olan madenci arkadaşlarımızı saygı ile minnetle ve rahmet ile anıyoruz. Ruhları şad olsun. Allah böyle acıları bir daha göstermesin.

Kalyoncu uluslararası standartlarda madencilik çalışmaları ülkemizde de yapılmaktadır. Gerekli tedbirleri almanın belli maliyeti olabilir ama insan hayatından asla kıymetli değildir. Özel ya da resmî firmalar gerekli önlemleri alarak çalışma yapmalı. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Soma’da 13 Mayıs 2014 günü 301 canımız gitti. Bir daha böyle olaylar yaşanmaması tek dileğimiz. Bu vesile ile Soma’da, Zonguldak’ta ve ülkemizin değişik yerlerinde şehit olan, madenlerde hayatını kayıp eden ülkemize hizmet eden tüm maden şehitlerimizi saygı ile minnet ile anıyoruz. Ruhları şad olsun.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Özlem Kavuklu


Bu haber 13/05/2022, Cuma günü yayınlandı, 317 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com