İŞKUR’dan engelli ve eski hükümlülere destek

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, yetkili komisyonu tarafından verilecek 2022 yılı 2. dönem proje destekleri için başvuruların 10 Haziran’a kadar E- Devlet üzerinden yapılabileceğini duyurdu.

Proje çağrısı kapsamında konuşan İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz: “Öncelikle tüm engelli vatandaşlarımızın 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını tebrik ediyor ve kendilerine aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı günler diliyorum. Bu vesileyle istihdamın önünde engel olmasın sloganıyla çıktığımız yolda tüm engelli ve eski hükümlüleri proje desteklerimizden yararlanmaya çağırıyorum” dedi.

Engellilerin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim ve rehabilitasyonları, işe ve işyerine uyum projeleri, destek teknolojileri ve korumalı işyerleri ile diğer projeler aracılığı ile istihdamlarına yardımcı olma amacıyla açıklanan proje desteğine başvuruların; 10 Haziran 2022 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapılacağı İŞKUR tarafından ilan edildi.

Projeye başvurmak isteyen kişiler, kurumlar ve STK’lar; başvuru kılavuzu, rehberi ve ayrıntılı bilgi için iskur.gov.tr’nin duyurular bölümünden, 444 75 87 ve Alo 170 numaralarından bilgi alabilecekler.

Duyuru linki için; https://www.iskur.gov.tr/duyurular/2022-2-donemine-iliskin-proje-basvurulari-basladi/

Haber Merkezi


Bu haber 12/05/2022, Perşembe günü yayınlandı, 212 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com