Sessizce bir adayımız daha oluyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Seçilme şansı en garantili kent olarak bilinen Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi’nde, belediye başkan aday adaylarının sayısında artış gözleniyor. Müfettişler tarafından Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden alınan İrfan Mutluay da soluğu Ankara’da aldı.

Bir dizi ziyaretler ve ikili görüşmeler için Ankara’ya gittiği öğrenilen Mutluay, parti içerisinde bir gurubun sessiz adayı olarak öne çıkmaya başladı. Aynı gurup daha önceleri bir diğer belediye Başkan yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın yanındaydı.

Mutluay’ın görevden alınmasının ardından Ünüvar’a karşın, bu gurubun adayı olarak Mutluay’ın bir adım daha önde olduğu ileri sürülmeye başlandı.

Bilindiği gibi başta halen Belediye Başkanlığı koltuğunda oturmakta olan Ülgür Gökhan, Hüdai Erdal Gezen, dört dönem Baro Başkanlığı görevinde bulunan Bülent Şarlan, İl Başkanlığı seçimini kaybettikten sonra rotasını belediye başkanlığı koltuğuna çeviren İsmet Güneşhan, Kepez Belediye Başkanlığı koltuğuna Ömer Faruk Mutan’ın muhalefetine karşı oturmayı başaran Birol Arslan’ın isimlerini ilk etapta hemen sayabiliriz.

Güngör Yıldız


Bu haber 11/05/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 907 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com