Çardak Belediyesinde neler oluyor?

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Çardak Sevdalısı” rumuz ya da ismiyle sosyal medya olarak isimlendirilen Fecebook’ta açılan hesapta ilginç iddialar ve ithamlar ortaya atılıyor. 8 Mayıs 2022 tarihli girilen yazılarda ve fatura örneklerinde ‘Çardak Belediyesi’nde yolsuzluk nasıl yapılır dersleri buyurun…

” girişi ile bir takım ithamlar ve iddialar gündeme getirildi. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Çardak Belediye Başkanı Metin Semirci ise iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu, konuyla ilgili şikayette bulunduklarını ve soruşturmanın başladığını belirtti.

Ortaya atılan iddialara göre bir firma tarafından 2019 yıllarında park yapımı işine 70 bin liralık bir fatura kesilmiş, ayrıca iddiaya göre 2021 yılında kesilen faturada kaşenin bile olmadığını ve kesilen miktarları görseniz isyan edersiniz diye de not düşülerek miktarların çok yüksek olduğu ima edilmiş.

Siteyi düzenleyen kişi ya da kişilerin kim olduğu bilinemezken, sitede bulunan bir uyarıcı yazıda da “7 Eylül 1993 doğumlu gözüken ‘Çardak Sevdalısı’ isimli sayfa sahtedir denilerek de not düşülmüş.

“Gerçek dışı ithamlar”

Konuyla ilgili olarak Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci ile görüştük. Başkan Semerci, “Belediyemiz iş ve iş yürütümü ile ilgili gerçeğe aykırı ve yanıltıcı bilgiler içeren paylaşımlar ile başta şahsım olmak üzere çalışan bazı personellerimizi suçlayan, zan altında bırakan hakaretlerle dolu gerçek dışı ithamlarda bulunan paylaşımlar hakkında şikayette bulunduk. Konu adli mercilere intikal etti. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı” ifadelerini kullandı.

Güngör Yıldız


Bu haber 11/05/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 422 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com