Halkı kışkırtmak!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türk milliyetçisi olduğunu iddia eden bir parti lideri, senaryo yazmış. Parasını ödeyerek bir film çektirmiş. Filmde, bilmem kaç yıl sonra, Türkiye’de olacakları anlatmış. Neler oluyormuş? Suriyeliler, ülkeyi istila etmek için ayaklanıyorlarmış. Tam bir felaket tellallığı. Yahu, bu ülkeyi. yedi düvel bir oldu istila edemedi. DEAŞ, FETÖ, PKK, DHCKP ve diğer fraksiyonlar bir halt yapamadı. Suriyeliler mi yapacak? Hangi top tüfekle? Türk milletini eli armut mu topluyor. Bu resmen bir provokasyondur. Buradan oy devşirmeye kalkışmak nafile bir çabadır. Türkiye’de bir göçmen problemi vardır. Bunu kimse inkâr edemez. Bu mülteciler Kedi değil ki, kamyonlara doldurup dışarı atarsınız. Keza, hükümet bu arkadaşları geri göndermek için projeler üretiyor. Sizin de bir projeniz varsa, onu anlatın. Sokaktaki insanların moralini bozup, korkutup, karamsar olmalarına sebebiyet vermeyin. Ana muhalefet lideri iyi bir yol buldu. Devlet kurumlarını basmak. Şimdi de, on binde bir oyu bile olmayan bir parti lideri, İçişleri bakanlığını basıyor. Bakanı düelloya davet ediyor. Görülmüş, duyulmuş şey değil. Sayın Devlet Bahçelinin, bu gibileri kapı dışarı ederken, ne kadar haklı olduğu ortaya çıkıyor. Türk milliyetçisi olduğunu iddia edeceksin. Ülkemizin istila edildiğini hayal edeceksin. Rahmetli Erbakan ne güzel söylemişti. Hadinin oradan.

                                Gülmece

Temel, arabası ile işine gidiyormuş. Yolda bir delikanlının otostop yaptığını gören Temel, onu arabasına almış. Delikanlıyı pek gözü tutmayan Temel’in aklı fikri cüzdanındaymış. Ceplerini arayan Temel, cüzdanı bulamayınca, hemen frene basıp arabadan aşağı inmiş ve delikanlıya bağırmış: – İn ula aşağı!.. Delikanlı korku dolu gözlerle arabadan inmiş. Temel delikanlının yakasına yapışmış: – Ver ula cüzdanı!.. Delikanlı titreyen elleriyle cüzdanı uzatmış. Cüzdanı alan Temel yine bağırmış:
– Hadi, defol bakalım şimdi!.. Delikanlı tabana kuvvet kaçmış. Arabasına binip yola devam eden Temel, cep telefonundan karısı Fadime’yi aramış; başına gelenleri anlatmış. Fadime başlamış kahkahalarla gülmeye. Temel kızmış: – Ula Fadime, ben soyuldum diyorum, sen gülüyorsun. Söyle bakayım bana; niye gülüyorsun? Fadime gülmeye devam ederek cevap vermiş: – Ula Temel’im, cüzdanını evde unutmuşsun, ben ona gülüyorum da!.. Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 10/05/2022, Salı günü yayınlandı, 359 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com