Çanakkaleliler Atanın İzinde

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

10 günde Bin 100 kilometre kat edecekler

Çanakkale Bisiklet Platformu’nun 8 gönüllüsü, “Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde3” turu kapsamında, Çanakkale’den Samsun’a bisikletleri ile harekete geçtiler. Toplamda 10 gün sürecek olan bisiklet turu Samsun’da sona erecek olurken, bisikletçiler 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basacaklar. Vali İlhami Aktaş ve Belediye Başkanvekili Birten Sarıbaş’ın da katıldıkları uğurlama töreninde, renkli görüntüler ortaya çıktı. 8 bisikletçi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, toplam Bin 50 kilometrelik yolu pedallayarak geçecekler.

Çanakkale Bisiklet Platformu’nun 8 üyesi, 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşabilmek için, dün Troia Atı’nın olduğu alandan harekete geçtiler. Toplamda 10 gün sürecek olan bisiklet turu için hazırlıklar geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı.

Bisikletçiler Biga, Bursa, İznik, Hendek, Bolu, Çerkeş, Tosya, Gümüşhacıköy, Kavak istikametinden Samsun’a ulaşacaklar.

Bisiklet platformu tarafından yapılan bilgilendirmede, “9 Mayıs – 19 Mayıs 2022 tarihlerinde ise Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde – Samsun turu kapsamında gönüllülerimizden Berfin Bulut, Kazim Uzun, Ahmet Fahir Dediler, Can Düzdaş, Kerem Özpınar, Tugay Çerezci, Buğra Yiğit ve Doğancan Çetin 10 günde Kurtuluş Yolu’nun da bulunduğu güzergâhtan 1,050 kilometre pedallayarak Samsun’a ulaşacaklardır” ifadeleri yer aldı.

Konuyla ilgili alanda basın açıklamasında bulunan Doğancan Çetin, “10 günde Bin 100 kilometre yol yaparak, Samsun’a pedallanacak. Bu turun amacı bisiklet kültürünü ve ulaşımı için farkındalık oluşturmak. Bu turun aslında gerçekleşme amacı Çanakkale-Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e de saygı ve minnetlerini iletmek için turu gerçekleştiriyoruz. Herkese destek oldukları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 09/05/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 514 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com