“Üretmekten vazgeçmiyorum”

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

50 sene marangozluk yapan ve sonrasında emekliliğinde de üretime devam eden Veli Aktaş, kendi ürettiği ürünlerin yer aldığı standı ile Tohum Takas Şenliği’nde yer aldı. Üretmekten hiçbir zaman vazgeçmedim diyen Aktaş tarafından üretilen bardaklar şenlikte ilgi gördü.

Çanakkale Belediyesi tarafından organize edilen Tohum Takas Şenliği bünyesinde, çok sayıda stant Halk Bahçesi’nde yer aldı. Bahçenin büyük bir bölümü stantlarla donatılırken, yerli üreticiler ise ürettikleri ürünleri hem sergilediler hem de gelir elde ettiler. Denizgöründü Köyü’nde yaşayan Veli Aktaş, 50 yıl marangozluk yaptıktan sonra emekli oldu ve emekliliğinin ardından ise üretime devam ettiğini belirtti.

Röportaj gerçekleştirdiğimiz Veli Aktaş, “Denizgöründü Köyü’nde yaşıyorum. Bardakları köyde yapıyorum. Ben, aşağı yukarı 4-5 senedir bardak yapıyorum. Fuarlara çıkıyorum. Emekli oldum ama üretmekten vazgeçmedim. Kendim tasarladığım bardakları yapıyorum. 50 sene marangozluk yaptım ve emekli olduktan sonrada üretmeye devam ediyorum” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 08/05/2022, Pazar günü yayınlandı, 229 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com