Sub şehre geri dönüyor

3 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de kültür sanat alanında faaliyet gösteren bir sanatçı inisiyatifi olan Sub, Mayıs ayı boyunca Köken Ergun filmlerinden oluşan bir gösterim programıyla kente geri dönüyor.

Köken Ergun’un dört filmini etkinlikler 6-29 Mayıs tarihleri boyunca sürecek. Sanatçının Gelibolu yarımadasındaki şehitlik turizmini ele aldığı Şehitler/Heroes adlı yapımı Çanakkale’de ilk olarak 13 Mayıs Cuma günü Çanakkale Halk Bahçesi’nde gösterilecek. 6-12 Mayıs tarihleri arasındaki ilk programın açılışı, sanatçının 2000’lerin ilk yarısında İstanbul’daki farklı stadyumlarda kaydettiği Bayrak ve Ben Askerim isimli iki videosuyla yapılacak.

Ardından program, 13 Mayıs Cuma günü 19.00–21.00 saatleri arasında Çanakkale Halk Bahçesi’nde gerçekleşecek Şehitler/Heroes gösterimiyle devam edecek. Sanatçının üç yıllık uzun bir üretim sürecinin sonunda ortaya koyduğu ve Çanakkale’deki şehitlik turizmini ele aldığı Türkiye-Avusturalya ortak yapımı olan belgeselin gösterimleri 14-21 Mayıs tarihleri arasında Sub’da sürecek.

Programın İstanbul’da bir Caferi mahallesi olan Zeynebiye’de geçen Aşura’nın 22-29 Mayıs haftasında Sub’da gerçekleştirilen gösterimler ile son bulacak.

Haber Merkezi


Bu haber 05/05/2022, Perşembe günü yayınlandı, 388 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com