Bayramiç’in zeytinyağı da tescillendi

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de üretilen ürünler, tescillenmeye devam ediyor. Üretilen ürünler marka haline gelirken, Çanakkale üretimde adından söz ettiriyor. Bayramiç zeytinyağı da Coğrafi İşaret Tescil belgesi alırken, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan “Geçmişi cumhuriyet tarihine dayanan bir coğrafi işaretli zeytinyağıdır” ifadesini kullandı.

Çanakkale’nin farklı bölgelerinde üretilen ürünler tescil belgelerini alırken, ürünler aynı zamanda marka haline geliyor. Son olarak ise Bayramiç Zeytinyağı, Coğrafi İşaret Tescil Belgesi’ni aldı. Konuyla ilgili olarak ise bilgilendirmeyi Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan yaptı.

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, konuyla ilgili yapmış olduğu değerlendirmede “Bayramiç Zeytinyağı Coğrafi İşaret Tescili İlçemize hayırlı olsun.

Çanakkale’mizin 9.Bayramiç’imizin 4. Coğrafi İşaretli ürünü üreticilerimize ilçemize bereketli kazançlar getirir inşallah. Rabbim çalışmalarımızın karşılığını almayı başardı. Bazı kişi ve kurumlar itiraz etse de Bayramiç Zeytinyağı tanınabilir değil dese de Bayramiç Zeytinyağı tanınabilir. Geçmişi Cumhuriyet tarihine dayanan bir coğrafi işaretli bir zeytinyağıdır” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/05/2022, Perşembe günü yayınlandı, 207 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com