İskenderoğlu, “Ülkeyi küçük hesaplara teslim etmeyeceğiz”

7 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Merkez, Bayramiç, Ezine ve Ayvacık’ta partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı. Programlarda konuşan İskenderoğlu, Türkiye ve Çanakkale’yi muhalefetin küçük hesaplarına teslim etmeyeceklerini söyledi.

Çanakkale’de, 2 Yıl aranın ardından teşkilat bayramlaşması, coşku ve heyecanla gerçekleştirildi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Grup Başkanvekili Bülent Turan ile birlikte Çanakkale Öğretmenevindeki bayramlaşma programına katıldı. İl Başkanı Naim Makas, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş, Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, ilçe başkanları, teşkilat ve vatandaşların da katılımıyla gerçekleştirilen bayramlaşma programında birlik ve beraberlik mesajları verilerek bayramın önemine ve getirdiği değerlere ve güncel konulara değinildi.

Programlara katılanlarla tek tek bayramlaşan Milletvekili Jülide İskenderoğlu, yaptığı konuşmada, bayramı birlikte ve bir arada kutlamanın sevinci ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

1915 Çanakkale köprüsünün matematiğini hala çözemediler”

Muhalefetin küçük hesaplarla yapılan hizmetleri basitleştirmeye çalıştığını da söyleyen İskenderoğlu, “Bakın Çanakkale’de, dünyanın en uzun köprüsünü hizmete açtık. Bir kesim hala, ‘3 araba mı geçti, 5 araba mı geçti’ hesabı yapıyor. Bazıları, ‘Bülent Turan’la Jülide İskenderoğlu, köprüden mi geçti, feribota mı bindi?’ hesabı yapıyor. Ben buradan tekrar söylüyorum, köprü de bizim, feribotta bizim. İkisi de Çanakkale’nin değeri. Biz de Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’la birlikte Gelibolu programımıza köprüden geçerek gittik. İskeledeki iftar programına katıldık, gemi saati olduğu için feribotla geri döndük.

Ben, hemen ertesi gün, Tekirdağ Milletvekilimizin babasının cenazesine katılmak için Tekirdağ’a gittim. Öğlen namazında cenazeye katılıp, hemen sonrasında Ezine Gıda OSB’de ilk fabrikanın temel atma törenine yetiştim. Köprü olmasa, bu mümkün olabilir miydi? Hep söyledim, tekrar ediyorum; 1915 Çanakkale köprüsünün matematiği 4 işlemden ibaret değil. Köprü, Çanakkale’ye olan borcunu bugünden ödedi. Ezine Gıda OSB’de şu anda yatırımcılar yer kavgası yapıyor. Çünkü tamamen dolu. İlk fabrikanın temelini attık. Yatırımcının, İstanbul’da da bir fabrikası var. Ezine Gıda OSB’de de fabrika yapıyor. 100 kişi çalıştıracak. Burada yatırım yapmasının sebebi; Köprü. Çünkü üretiminin yüzde 60’ını Avrupa’ya ihraç edecek. 1915 Çanakkale köprüsü sayesinde kolaylıkla Avrupa’ya sevkiyat yapabileceğini kendisi ifade ediyor. Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi 1997 yılında kuruldu. 2017 yılına kadar en fazla yüzde 50 doluluk kapasitesine ulaştı. Bunların bir çoğu depo alanıydı. İstihdam kısıtlı. Köprü temeli atılıp yükseldikten sonra, talep arttı. 20 yılda yüzde 50 kapasiteye güçlükle ulaşan Çanakkale OSB’de şu an yer yok. Yüzde 100 kapasiteye ulaştı. İstihdam sayısı 1000’e yakın. Peki 2017 yılından sonra ne oldu da yatırımcıların ilgisi arttı? Siz, köprüden geçen araçları sayadurun. 1915 Çanakkale Köprüsü sayesinde Çanakkale’nin üretimi, yatırımcı sayısı, turist sayısı, istihdam sayısı her geçen gün artıyor. Yakıttan, emisyondan, çevre etkilerinden ve zamandan tasarrufu saymıyorum bile. Biz, sadece Çanakkale’ye bir köprü, boğaza bir gerdanlık kazandırmakla kalmadık; Biz, tarihi ipekyolunu yeniden canlandıracak, dünyanın yeni ticaret yolunun temellerini attık. Dünya piyasaları rahatladığında, bu yatırımın ne kadar önemli olduğu inşallah daha iyi bir şekilde anlaşılacak” diye konuştu.

Haber Merkezi


Bu haber 04/05/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 353 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com