Başkan Kavuncu; “Hukukun olmadığı yerde devlet zafiyete uğrar”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Yoğun bir ilgi ile karşılanan Başkan Kavuncu, iftar programında yapmış olduğu konuşmasında, hukuk, adalet ve ekonomi üzerinde durdu. Türkiye’nin asıl probleminin ekonomik sorunlar olduğunu belirten Başkan Kavuncu, “Adaletin olmadığı bir yerde ekonomi güçlü olmaz. Adaletin olmadığı bir yerde ekonominin toparlanmasını bekleyemeyiz” dedi. 

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Çanakkale’nin damadı olmaktan gurur duyuyorum. Çok sık Çanakkale’ye gelir oldum. Çanakkale’yi seviyorum. Çanakkale’ye her geldiğimde ben manevi olarak büyük bir güçle İstanbul’a geri dönüyorum. Vatan için yapılacak fedakarlığın zirvesi Çanakkale. Çanakkale’nin bu iklimi bize manevi bir huzur veriyor.

Çok planlı bir iftar değildi benim için. Yarın tekrar İstanbul’a döneceğim. İstanbul’da faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. 100 bin üye hedefi koyduk. Ramazan Ayı’nda da 17 bin üye ile başladığımız İstanbul yolculuğumuza, 100 bin üyeye çıkarttık. Anlat İstanbul diye bir projemiz var. Anlat İstanbul deyip vatandaşlarımızı dinliyoruz. Bu verileri de dijital platformda toparlıyoruz. Her ilçede, her mahallede tek bir konu var. Açık ara önde, vatandaşımızın içinin yandığı, artık dayanacak gücü kalmadığı ekonomi, işsizlik ve yoksulluk. İnanın, ekonomi, işsizlik, yoksulluk açık ara önde. On binlerce vatandaşımızla yaptığımız görüşmelerde öncelik bu konularda.

Türkiye’de ekonominin dışında maalesef, adalet, hukuk perişan bir vaziyette. Adaletin olmadığı, hukukun olmadığı bir yerde devlet zafiyete uğrar. Adaletin olmadığı bir yerde ekonomi güçlü olmaz. Adaletin olmadığı yerde ekonominin toparlanmasını bekleyemeyiz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 30/04/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 754 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com