Üreticiler Mikrofonda olacak

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Yerel Tohum Takas Şenliği, bu sene 7 Mayıs’ta, Halk Bahçesi’nde hayat bulacak. Geçtiğimiz senelerin aksine bu sene organizasyonda mikrofona üreticiler gelecek. Çanakkale’nin farklı bölgelerinde alın teri ile üretimde söz sahibi olan vatandaşlar, şenlikte de söz sahibi olarak, yaşadıklarını, deneyimlerini şenlik katılımcıları ve Çanakkaleliler ile paylaşacaklar. Sabah 11.00’de başlayacak olan etkinlikler akşam saat 18.00’e kadar devam edecek.

Yerel tohumların gelecek nesillere aktarılması adına çalışmalarını aralıksız sürdüren Çanakkale Belediyesi, Yerel Tohum Takas Şenliğine ev sahipliği yapacak.

Üreticiler ve vatandaşlar arasındaki yerel tohumların alışverişinin gerçekleşeceği Tohum Takas Şenliğinde, tohum takasının yanı sıra, atölyeler, panel, söyleşi ve konser gibi birçok etkinlik gerçekleştirilecek.

Etkinlikler, saat 11.00’de başlayacak olurken, saat 12.45’te ise panel başlayacak. Panelde konuşmacılar ise Üretici Mustafa Alper Ülgen, Üretici Sevinç Özkaya, Üretici Nahide Tokgöz ve Çanakkale Gastronomi Derneği Başkanı Kubilay Özmen olacak.

Saatler 15.00’i gösterdiğinde fidan dağıtım etkinliği olacakken, saat 17.00 ila 18.00 arasında ise “Orkestroia” konseri ile şenlik son bulacak.

Tunahan Ünsal


Bu haber 29/04/2022, Cuma günü yayınlandı, 166 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com