“Güçlü Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

91 fabrikanın hayat bulacağı, binlerce vatandaşın istihdam edileceği, bir ilçenin kaderinin değişeceği ve bir bölgenin kalkınacağı Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Böglesi’nde çalışmalar son sürat devam ediyor. Ezine OSB’de fabrikalar için çalışmalar sürerken, ilk fabrikanın ise temelleri atıldı. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, gerçekleşen temel atma töreninde “Çanakkale’mizin, Ezine’mizin ayağa kalkması, Türkiye’nin ayağa kalkması demektir” ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen açılış törenine AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Vali İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Ezin Belediye Başkanı Güray Yüksel, Ezine OSB Genel Müdürü Alper Altınok,  ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, il müdürleri, daire amirleri, kurum temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar da katıldı.

91 fabrikanın hayat bulacağı, bacaların tüteceği ve bir bölgenin kalkınmasına vesile olacak olan Ezine Gıda İhtisas Sanayi Bölgesi’nde ilk fabrikanın temelleri atıldı. Saatler 17.00’yi gösterdiğinde OSB alanında Troya Petfood adlı, hayvan maması üretecek olan fabrikanın temel atma töreni gerçekleşti.

“Ezine bizim için sıradan bir bölge değildir”

Gerçekleşen törende konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Gelir gelmez Çanakkale’ye birçok etkinliğe katıldık. Gelibolu’da, Bayramiç’te programlara katıldık. Onun ardından çok özel bir program için Ezine’deyiz. Bir derdimiz var. İstiyoruz ki vatandaşlarımızla her alanda görüşelim. Ezine bizim için sıradan bir bölge değildir.

Ezine çok özel hatıraların olduğu, camisi ile medresesi ile bambaşka bir ilçemiz. Ezine’nin ismi Ezandan gelir. Ezine’de Cuma namazına müteakip toplanılır ve Ezine Cuma toplanma alanı olurmuş. Biz Ezine’yi transit bir yer olarak düşünmüyoruz. Ezine’de hatıraları yaşamanın kıymetli olduğunu düşünüyoruz.

“Köprümüz, tünellerimiz, OSB’miz tüm yatırımlarımız yoluna girmiş”

Bugün çok gururluyum. Biz 4-5 sene önce toplantılar yaptığımızda, bölgemizde gıdanın çok önde olduğunu ama markalaşmanın olmadığını hep ifade etmiştik. Buna bağlı olarak da bölgemizdeki en kıymetli yatırımın bir gıda OSB’si olduğunu, bölgemizdeki bu ürünlerin, üretimlerin daha markalı olmasını önermiştik. Köprü başladı. Aynı tarihte Gıda OSB’si de başladı. Hamdolsun köprümüz, tünellerimiz, OSB’miz tüm yatırımlar yoluna girdi.

“45 bin değil, 4 bin araç da geçse, köprümüz bu gölgenin bir ihtiyacıdır”

45 bin değil, 4 bin araç da geçse, köprümüz bu gölgenin bir ihtiyacıdır. O köprü olmasa İstanbullu yatırımcı buraya neden yatırım yapsın? Sanayici neden yatırım yapsın? Bugün Ezine Gıda OSB’sinde bir tek parsel boş yer kalmadıysa bu köprünün yüzünden değil midir? Köprünün bölgeye kattığı değer zamanla anlaşılacak.

Köprüden sizi denize dökeceğiz diyen alçaklar oldu. Beter olacaklar göreceksiniz. O köprü Çanakkale’nin arsasını, bağını, bahçesini arttırdığı gibi istihdamını da arttıracak.

“Kim ne derse desin, dünyaya bağlı sorunlarımız var”

Kim ne derse desin, dünyaya bağlı sorunlarımız var. Enerji maliyetleri artıyor. Ama biliyoruz ki bu sorunlar Türkiye’de olan sorunlar değil. Dünyanın her tarafında fiyatlar arttı. Ama aşmak zorundayız. Aşacağız. Biz neleri aşmadık ki. Biz hangi ekonomik krizleri, hangi darbeleri aşmadık ki. En önemli krizleri omuz omuza aştık. Aynı güçlü Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz.

Çanakkale’mizin, Ezine’mizin ayağa kalkması, Türkiye’nin ayağa kalkması demektir. Belediyemiz birçok önemli projenin temelini attı, açılışını yaptı” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 29/04/2022, Cuma günü yayınlandı, 319 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com