Bayram yolculuğu hayal oldu

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Özellikle üniversite öğrencileri başta olmak üzere, Ramazan Bayramı’nda memleketlerine gitmek isteyen yurttaşlar, bilet fiyatlarını gördüklerinde, ulaşımdan vazgeçtiler. Çanakkale-İstanbul arası mesafe köprü ile kısalırken, bilet fiyatları rekor seviyelerde artış gösterdi. 4 saatlik Çanakkale-İstanbul yolculuğu için 245 TL gözden çıkarılır oldu. İstanbul’a git-gel bir kişiye maliyet 490-500 TL.

3 gün sürecek Ramazan Bayramı öncesinde, vatandaşlar tatil planları yapmaya başladılar. Çanakkale’de okuyan üniversite öğrencileri, bayramda ailelerini görmek için otobüs firmalarından bilet almak için fiyatları öğrendiklerine adeta şok yaşadılar.

Çanakkale’den İzmir’e, otobüsle gidişin bire kişiye maliyeti 195 TL oldu. Çanakkale’den Ankara’ya gidebilmek için ise bir kişi 350 TL’yi gözden çıkarmak zorunda. Ankara’ya git-gel tam anlamıyla 700 TL’ye denk geliyor.

Öte yandan Çanakkale’den en çok kullanılan güzergah olan İstanbul yolu ise cep yakıyor. 1915 Çanakkale Köprüsü ile mesafeler daha da yakınlaştı ancak, Çanakkale-İstanbul arası ulaşım maliyeti 245 TL’ye çıktı. Bayramda bir yerlere gitmek isteyenlerin ise adeta hevesi kursağında kaldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 29/04/2022, Cuma günü yayınlandı, 493 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com