Valilikte deprem tatbikatı

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Valilik binasında, 2022 Afet Tatbikat Yılı planlamaları kapsamında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde Valilik birimlerinde görevli tüm personelin katılımıyla deprem anı ve tahliye tatbikatı yapıldı.

Deprem anı alarmlarının çalması ile başlayan tatbikatta, deprem sırasında hayati öneme sahip olan çök-kapan-tutun pozisyonu alan Valilik binasında görevli personeller, tehlike geçti alarmının ardından güvenli tahliye protokollerine uygun olarak binadan tahliye edildi. Binadaki görevli personel valilik bahçesi acil toplanma alanında toplanması ile birlikte tatbikat sona erdi.

Tatbikatı izleyen ve bir açıklamada bulunan Vali İlhami Aktaş, “İçişleri Bakanlığımızca 2022 yılı ‘Afet Tatbikat Yılı’ olarak belirlendi biz de bu kapsamda doğal afetlere hazırlık ve farkındalık düzeyimizi arttırmak amacıyla Valilik binasında bir tatbikat gerçekleştirdik” dedi.

Herhangi bir doğal afetle karşılaşıldığında hazırlık seviyesinin en üst düzeyde olmasının önemine değinen Vali İlhami Aktaş, “Depremi engelleyemeyiz ancak alacağımız tedbirlerle can ve mal kayıplarını azaltabiliriz. Allah, gerçeğini yaşatmasın, tüm afetlerden korusun” diye konuştu.

Vali Aktaş, Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı sonunda tatbikata katılan personellere göstermiş oldukları dikkat ve hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

Haber Merkezi


Bu haber 28/04/2022, Perşembe günü yayınlandı, 161 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com