Uçuk Kaçık Düşünceler

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gün geçmiyor ki abuk sabuk beyanlar gerçek dışı yapılar uygunsuz davranışlar ruhsuz demeçler insanları bir o yana bir bu yana savuruyor.

Otomobilin olmadığı hatta kamyonların hiç olmadığı bir yer düşünüyorum. Kanada da yaşayan mormon tarikatına özenmiyor değilim. Gerçi adamlar 9. yüzyılda kalmışlar ama olsun. Araç ehliyeti veren sürücü kurslarının ne kadar muhteşem olduğu son on beş yılda ortaya çıktı. Eğitim almış sürücülerin yüzde 65 i eşek. Eşek olduğu için değişen bir şey yok. Sizi bilmem ama bazen elimde sihir asası olsa da bu eşekleri insana çevirsem diye düşünüyorum. Her berbat bir trafik pozisyonundan sonra gideceğim bu diyardan diyor kafayı sıyırmak üzere iken nasıl oluyorsa geri geliyorum. Bu arada trafik polislerine şaşırıyor onların robot olduklarını zannediyorum. Bazen aşırı tepki veriyorlar herhalde devrelerinde kısa atlamalar oluyor. Ne yapsınlar sürücüler yolcular kafayı yemişler onlar durur mu? Haberlere bakıyorum yol, köprü, raylı sistem, elektrikli togg, tren yolu, hava alanı, helikopter, uçak, insansız uçak, tank ( pardon tank olmadı ) kirpi, harp gemisi, uçak gemisi gibi bir sürü lak lak saydıklarımın hemen hemen hepsi yüzde yüz milli ve yerli olduğunu söylüyorlar. Ne mutlu bize. Sen yap efsane köprü kimse geçmesin sonra halkına bir ders ver alternatif geçişin fiyatı yükselt. Ancak az yüklettiler biraz daha geçirmeleri gerekir ki bizde köprüden geçelim. Geçir geçeyim yani “ kazan kazan “ gibi gerçi örnek olmadı ama olsun. Yollarda otomobil sayısı azaldı köprüden geçen sayısı gizli öğrenemedim. İşim gücüm olmasa yüksek bir tepeye çıkacak saymaya başlayacağım. Belki biraz rahatlarım. İnsanlar yola çıkıyorlarsa gezilerinden geri kalmıyorsa yakıt pahalı değil. Köprü zaten Liracık. Ben nerede hata yapıyorum acaba?

Yok yok hata falan değil bu yaşadıklarımız hepsi bal gibi hayal. Hayal olmazsa hata olur. Kim bizi oyalıyor yakıt artışları ne zaman düşecek düşmesini kimler bekliyor ben bekliyorum kendi hesabıma. Bisiklete binsen alacak güç yok hadi aldın yol yok. Yolu buldun ezilmezsen kullanırsın. Saygısız bir insan kitlesi ile karışık kuruşuk yaşamaya çalışıyoruz. Yaya geçidinden karşıya geçen insan ergenlerinin birçoğu başka bir dünyada yaşadıklarını sanmaları da bir başka durum. Aman diyeyim son günlerde kendinize sahip olun /olalım. Ramazanı kazasız belasız atlatalım. Bu vesileyle Bayramınız kutlu olsun sağlıcakla kalın.

 


Bu haber 27/04/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 629 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com