Çanakkale Gastro Festivali hazırlıkları başladı

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yerli ve yabancı turistlere ve sunulabilir gastronomiye yönelik Çanakkale’nin gastronomi ürünlerinin ön plana çıkarılması amacıyla Çanakkale’de düzenlenecek olan “Çanakkale Gastro Festivali” kapsamında turizm iş birlikçileri Vali İlhami Aktaş bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

8-10 Eylül 2022 tarihleri arasında Çanakkale Halk Bahçesinde “Denizden Festival Çıktı” sloganıyla düzenlenmesi planlanan “Çanakkale Gastro Festivali”nin konuşulduğu ziyarete ; İl Kültür Turizm Müdürü Murat Yılmaz, ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Boz, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Semih Toprak, Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Nilgün Gökser, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO) Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu ve Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver’in katıldı.

Çanakkale’nin marka şehir olarak dünya çapında tanıtılması ve Çanakkale’nin gastronomi değerlerinin öne çıkarılması amacıyla düzenlenecek olan “Çanakkale Gastro Festivali”nde emeği geçenlere teşekkür eden Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Valiliği olarak Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması için yapılan tüm çalışmalar için turizmcilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz diye belirtti.

GMKA, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Ticaret Borsası, ÇATOD, ÇTSO, ÇOMÜ Turizm Fakültesi, ÇOMÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi, GastroKale Yöresel ve Etnik Mutfaklar Derneği, Geyikli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Çanakkale Aşçılar ve Pastacılar Derneği, Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği, Human 17 Derneği ve Çanakkale Gastronomi Derneği temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Çanakkale Gastro Festivali” ile Çanakkale’nin gastronomi anlamında ürün zenginliğinin ulusal ve uluslararası anlamda tanıtımına katkı sağlanması planlanıyor.

Haber Merkezi


Bu haber 27/04/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 199 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com