Bülent Turan; “Atatürkçü CHP’lilerin başı sağolsun”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Meclis’te 1915 olaylarının yıl dönümünde, 24 Nisan ile ilgili, sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. AK Parti Grup Başkanvekili Turan, konuşmasında hem HDP’ye hem de CHP’ye yüklendi. “Atatürkçü CHP’lilerin başı sağolsun” diyen Turan, “Artık CHP, Atatürk’ün CHP’si değil diyoruz” ifadesini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Meclis’te yapmış olduğu değerlendirmede, “Meclis milletin iradesinin tecelli ettiği en özel mekandır. Gururla söylüyoruz ki tarihimize güveniyoruz. Tüm uluslararası kaynaklar incemele yapsın. Anadolu’nun bir vicdan olduğunu, erdem olduğunu, mazlumların yüreği olduğunu hep ifade ediyoruz.

Soykırım iddiası büyük bir iftiradır”

Soykırım iddiası büyük bir iftiradır. Büyük bir yalandır. Ermeni çetelerinin Anadolu’da neler yaptıklarını, Asala’nın diplomatlarımızı nasıl şehit ettiğini, üzülerek takip ettik. Biz hukukçuyuz. Adımlarımızı atarken, çok daha hassas atmak zorundayız. Birleşmiş Milletler’in sözleşmesinin ikinci maddesinde, soykırım tanımı yapılır. “Ulusal, etnik, ırksal, dinsel, bir grubun bütününün kasti olarak yok edilmesidir.” Eğer soykırım olmuş olsaydı, Ermeni bir vekilin Meclis’te ne işi olabilirdi.

Birçok sıkıntıyı Kürtler çekti”

Ermeni vatandaşlarımızın, Türkiye’de rahat, huzur içerisinde yaşama imkanı olabilir miydi? Bu haddini aşan söylem bize bir daha gösterdi ki HDP bu toprakların partisi değil. HDP Kürtlerin de partisi değil. HDP emperyal güçlerin uzantısı bir parti. Anadolu’da Kürtler ile Ermenilerin çok büyük bir çatışmaları oldu. Birçok sıkıntıyı Kürtler çekti.

Hangi 18 Mart’ta HDP’yi gördük”

Hangi 18 Mart’ta HDP’yi gördük? Hangi ortak bildiride HDP’nin imzasını gördük? Hangi şehidimizin anmasında HDP’yi gördük. Karabağ’a mı sevindiler? Kapalı Maraş’ın açılmasına mı sevindiler? Aslında olay bir anlayışın bir partinin problemi!

İsterdik ki HDP’nin yöneticileri bir dakika desinler. Kendi vekillerine. Amerika’nın, İsviçre’nin, Yunanistan’ın, Güney Rum kesiminin söyleminin Türkiye’deki tekrarının, hiç kimseye faydası olmaz. İsterdik ki en büyük tepkiyi de kendi partisinin ortağı lokomotifliğini yaptığı CHP göstersin.

Artık CHP, Atatürk’ün CHP’si değil diyoruz”

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Kötülüğün miladı” olarak tanımladı. Eski yıllarda, CHP İstanbul İl Başkanı “Tarihte Bugün: Ermeni Soykırımı başladı” diye maalesef twitler attı. Ermeni çetelerin neler yaptığını Atatürk’ün Nutuk’undan okusunlar. Artık CHP, Atatürk’ün CHP’si değil diyoruz. Ulusalcı, milliyetçi, devletçi, Atatürkçü CHP’lilerin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Bu haber 26/04/2022, Salı günü yayınlandı, 558 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com