Çanakkale’ye yeni yatırım

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi, kentlilerin spora ve sağlıklı yaşama teşvik edilmesi ve bu konuda farkındalık yaratmak amacı ile kent genelinde hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor. Çanakkale Belediyesi tarafından daha önce Esenler Mahallesi’nde hayata geçirilen Şehit Kıvanç Kaşıkçı Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin ardından, kentlileri spora ve sağlıklı yaşama teşvik etme amacı ile Barbaros Mahallesi’nde yapılacak olan Prof. Dr. Halet Çambel Sağlıklı Yaşam Parkı’nın proje tanıtımı 25 Nisan 2022 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Adını ilk Hititolog, İlk Türk kadın eskrimci ve Berlin’de düzenlenen olimpiyatlara ilk Türk kadın sporcu olarak katılan Prof. Dr. Halet Çambel’den alan parkın tanıtım toplantısına, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Parkın içerisinde yer alacak merkezin yapım sorumlusu Müteahhit, İş insanı Hakan Vural ile belediye personelleri ve kentliler katıldı.

Prof. Dr. Halit Çambel Sağlıklı Yaşam Parkı tanıtım toplantısı, Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Peyzaj Mimari Mustafa Ömür İstek’in açılış konuşması ile başladı. İstek, konuşmasında proje hakkında bilgilendirmede bulundu.

Tanıtım toplantısında konuşan Başkan Gökhan ise projenin hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Bu alandan seçim kitapçığımızda da bahsetmiştik. Ama pandemi süreci maalesef yatırımlarımızı iki yıl gibi bir süre için ertelememize sebebiyet verdi. Bu nedenle de buranın yapımı gecikmiş oldu. Sağlıklı Yaşam Parkımızı Barbaros Mahallemize kazandıracak olmamızın ötesinde, bu alanın etrafında üniversitemizin fakülteleri ve öğrenci yurtları var. Dolayısı ile buradan faydalanmak isteyen gençlerimizin sayısı oldukça fazla olacak diye düşünüyorum. Tabi sadece buranın etrafında bulunanlar değil, başka yerlerden de gelerek buradaki etkinliklerden faydalanacak birçok kentlimizin olacağını düşünüyorum

Gördüğünüz gibi buraya tanıtım panolarımızı astık. İki tane basketbol ve voleybol sahamız var. Bir tane kaykay pistimiz var. Tabi çocuklara yönelik de çocuk parkımız olacak. Bunların yanında da burada bir binamız yer alacak. Bu binamızın içerisinde de jimnastik ve spor aletlerimiz olacak. Bu parkı Çanakkale Belediyesinin imkanları ile yapıyoruz. Peyzajı, etrafının kapatılması, ağaçlandırılması Çanakkale Belediyesinin çalışanları tarafından yapılacak. Parkın içerisinde bulunacak merkez binası ise kentimizde yaptığı inşaatlar ile model olmuş arkadaşımız, Hakan Vural tarafından yapılacak. Sağ olsun bizi kırmadı ve bu binayı yapmayı üstlendi. Onun için kendisine teşekkür ediyorum. Başka alanlarda da desteklerini görüyoruz. Bir kentte gerçekten iş adamı olmanın karşılığında, kente bir şeyler verme cesareti ve yürekliliğini göstermek herkese nasip olsun diyorum. Çünkü sonuç itibari ile bu kente yapılan her yatırım, Çanakkale halkına yapılan yatırımdır. Dolayısı ile burada Hakan Vural arkadaşımız halka hizmet verme konusunda bize destek veriyor. Bu ülkede beraber yaşıyorsak, paylaşmamız lazım. Bu dayanışmayı topluma da göstermemiz lazım” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 25/04/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 811 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com