Unutmak Mümkün Mü?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Unutmak istediğimiz birçok duygu yaşıyoruz. Ben bunları yaşamaya gelmiş olamam dediğiniz de çok oluyordur. Hepimiz farklı ve bize fazla gelen deneyimlerimiz var. Yaşadığınız şeyleri unutmak mümkün müdür? Zihnimiz her şeyi yazmaya ve onları bilinçaltında depolamaya uygundur. Geçen zaman bunlarla baş etmeyi ya da konuları ardımıza atıp yaşamayı bize öğretir. Ancak bu ana sorunumuzu çözemez. Çok sık rastladığım durum bu. Ben bu konuyu düşündüm, nedenlerini buldum ve artık düşünmüyorum. Buna bir yaşamınızdan bir sahnenin üstüne beton atmak diyorum ben. Üstünü itina ile örttüğünüz konular bile sizi etkilemeye devam eder. Her şey somut dünyadan ibaret değil. Birde sübtil alan olan eterik alanınız var. Sizi etkilemeye devam eden bu durumdan kurtulmanın çözümü o duygunun yerini doğru yerle değiştirmektir. Affetmek benim de kullandığım bir kelime. Söylerken içinizdeki duygulara bir bakın. İçinde biraz da ego barındırıyor. Bir insanın yaptığını ben bağışlıyorum demek kalpte bir ego yaratıyor olabilir. Bu cümle üstünlük duygusu yaratıyorsa yine yolda kendimizi kaybettik demektir. Bazen bu duygunun içinde kaybolur ben onu affetmem ve o bunun bedelini ödemeli deriz. Oysa kişi hayatımızdaki rolünü oynamıştır.

Yaşadığımız her şeyin bir nedeni ve sonucu vardır. Hayatınıza giren herkes bir duruma sebep olur. Aslında evrenin bir döngüsü var. Sürekli kötülük yapan kişinin deneyimlerine bakın. Bunun yaşanan bedeli onun için nedir?  Hayat bazen ödül gibi görünen cezalar verir. Bunu da ancak yaşayan kendi anlayabilir.

Affetmek diye nitelediğimiz eylem aslında egodan sıyrılıp deneyimi görmektir. Unutmak, olanı oradan alıp silmek diye bir şey yoktur. Sadece hatırlanan duyguyu anlamak ve nedenini, hayatınıza kattığını görebilmek vardır.

Sevgiyle…

 


Bu haber 24/04/2022, Pazar günü yayınlandı, 334 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com